زمان واریز اعتبار تشویقی کالابرگ به حسابها

زمان واریز اعتبار تشویقی کالابرگ به حسابها

مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر اینکه در طرح کالابرگ الکترونیک، هجدهم تا بیستم هر ماه حساب سرپرستان خانوار شارژ و اعتبار یارانه ها واریز می شود، به پرتکرارترین سوالات مردم در خصوص اجرای این طرح پاسخ داد.

سیدرضا یحیوی در گفت وگو با تیکا، اظهار کرد: در مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک که در قالب طرح فجرانه از هفته گذشته در حال اجراست، «شرط 200 هزار تومان خرید از یارانه» حذف شده و اعتبار تشویقی از 120 به 220 هزار تومان افزایش یافته است. سبد 11 قلمی برای تامین حداقل کالری، پروتیین، ریزمغذی و ویتامین های لازم برای هر فرد شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم مرغ و حبوبات با قیمت های مبنای سال 1401 انتخاب شده و مابه التفاوت آن قیمت ها با قیمت روز (1402) از محل یارانه جدید دولت تامین خواهد شد.

وی در توضیحات بیشتر تاکید کرد: به عبارتی قیمت روز سبد مشتمل بر 11 قلم که حجم، وزن و کالای مشخصی دارد، 743 هزار و 750 تومان بوده که خانوارهای دهک های اول تا هفتم درآمدی در صورت خرید بسته باید قیمت سال 1401 آن را به مبلغ 523 هزار و 300 تومان خریداری کنند و مابه التفاوت آن تا قیمت روز (به مبلغ 220 هزار و 450 تومان) از محل اعتبار جدید دولت تامین خواهد شد. به بیانی دیگر، افراد با دهک درآمدی یک تا 3 به جای دریافت 400 هزارتومان یارانه، 620 هزارتومان و افراد با دهک درآمدی چهار تا هفت، به جای دریافت 300 هزارتومان، 520 هزارتومان یارانه دریافت می کنند.

وی گفت: بین 18 تا 20 هر ماه کارت های سرپرستان خانوار شارژ می شود.

مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: با این تفاسیر، با گذشت یک هفته از زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیک، برخی افراد تصور می کنند طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک تنها در دهه فجر اجرا می شود؛ این درحالیست که طرح فجرانه فعلا به مدت سه ماه بوده که اجرای آن، از 18 بهمن ماه شروع شده و تا 18 اردیبهشت ماه ادامه دارد.

یحیوی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر بسیاری از افراد تصور می کنند که باید اعتبار یارانه ای خود را طی یک مرحله و به یکباره خرید کنند؛ این درحالیست که نیازی نیست افراد یکجا اعتبار خود را خرید کنند بلکه می توانند طی یک ماه و به مرور، با مراجعه به فروشگاه های متصل به طرح خریدشان را انجام دهند.

مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در مرحله جدید کالابرگ، هر کالا دارای اعتبار مشخصی است، گفت: هر کدام از اقلام تعریف شده در سبد غذایی اعتبار تشویقی مشخصی دارند که در صورت خرید تنها اعتبار تشویقی آن قلم به فرد تعلق می گیرد. به طور مثال یک خانوار می تواند هر نوع مرغ، حتی مرغ های بسته بندی تکه شده خریداری کند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. حتی افراد می توانند به جای خرید گوشت یخ زده که در سبد غذایی 11 قلمی تعریف شده، گوشت گرم خریداری کنند، اما باید به این نکته توجه داشته باشند که دولت قیمت مبنای گوشت یخ زده در سال 1401 را در نظر گرفته و مابه التفاوت قیمت گوشت یخی و گوشت گرم را باید خودشان پرداخت کنند.

وی درخصوص میزان استقبال مردم از طرح فجرانه کالابرگ به تفکیک دهک های درآمدی، گفت: 65 درصد خریدهای کالابرگی توسط دهک های درآمدی یک تا سه که پایین ترین دهک های جامعه است صورت گرفته که نشان از هدف گذاری صحیح دولت دارد.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زمان واریز اعتبار تشویقی کالابرگ به حسابها" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زمان واریز اعتبار تشویقی کالابرگ به حسابها"، کلیک کنید.