زاینده رود اصفهان دوباره جاری شد

زاینده رود اصفهان دوباره جاری شد

پس از 12 روز وقفه.

آفتاب نیوز :

جریان آب ساعت یک بامداد امروز پنجشنبه 30 فروردین به اصفهان رسید و زیر پل های تاریخی این شهر جاری شد.

خروجی سد زاینده رود با هدف توزیع سومین نوبت آب برای آبیاری اراضی کشاورزی شرق اصفهان از عصر روز سه شنبه افزایش یافت.

هنوز مشخص نیست که آب قرار است چند روز برای اراضی کشاورزی اصفهان رهاسازی شود و جریان آب در شهر اصفهان ادامه داشته باشد.

در این ارتباط احمدرضا صادقی سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان به خبرنگار تیکا گفت که تعداد روز و حجم رهاسازی آب طی جلساتی با نمایندگان کشاورزان و مسوولان استانداری در روز های آینده مشخص خواهد شد.

ذخیره سد زاینده رود روز گذشته 383 میلیون مترمکعب و میانگین بارش ها در ایستگاه (چلگرد) سرشاخه اصلی حوضه زاینده رود یکهزار و 20 میلیمتر اعلام شد.

پیش از این در سال زراعی امسال 2 نوبت آب برای اراضی کشاورزی شرق و غرب اصفهان توزیع شد. نخستین نوبت از رهاسازی آب برای کشت پاییزه کشاورزان شرق و غرب اصفهان 20 آبان 1402 به مدت 17 روز انجام شد و دومین نوبت از سوم فروردین ماه امسال به مدت 12 روز (تا 15 فروردین) آب در زاینده رود اصفهان و کانال های کشاورزی شرق و غرب جریان داشت.

به گفته مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، آبان سال گذشته بین 38 هزار تا 40 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در حوضه زاینده رود زیر کشت غلات رفته است.

نرسیدن یا کم رسیدن آب به برخی کانال های کشاورزی در دومین نوبت توزیع آن، سبب خساراتی به کشت کشاورزان شرق و غرب اصفهان شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زاینده رود اصفهان دوباره جاری شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زاینده رود اصفهان دوباره جاری شد"، کلیک کنید.