رکوردشکنی عجیب و غریب سریال گناه فرشته!

رکوردشکنی عجیب و غریب سریال گناه فرشته!

آفتاب نیوز :

سی و یکم فروردین امسال، قسمت آخر «گناه فرشته» در پلتفرم مجله تیکا منتشر شد و همچنان بحث و نظر درباره آن ادامه دارد. این سریال به نویسندگی و کارگردانی حامد عنقا، در طول پخش هم محل صحبت بود و هر بار وجهی از آن توسط رسانه ها، منتقدان و کاربران برجسته می شد. با این پیش زمینه، طبیعی است که «گناه فرشته» را محصولی «دیده شده» بدانیم. همانطور که اخیرا روابط عمومی مجله تیکا خبر داده که قسمت اول این سریال توسط یک میلیون و 470 هزار کاربر دیده شده و رکوردی تازه به ثبت رسانده است.

اصل خبر

در خبر روابط عمومی مجله تیکا آمده است: «18 هفته پرماجرا را با فرشته، حامد، نوید، مهتاب و عماد پشت سر گذاشتیم. «گناه فرشته» اولین سریالی بود که قسمت یکم آن در طول زمانِ پخش، توسط یک میلیون و 470 هزار کاربر فقط در مجله تیکا تماشا شد و این استقبال همچنان ادامه دارد. قدردان اعتماد شما به مجله تیکا، تماشای محتواهایش و دلسوزی برای سریال ها هستیم. از این داستان پرتلاطم برای ما خاطره های فراوانی ماند، همراه نظرها، نقدها، حرف ها و حتی گلایه های از سر محبت شما که مطمین باشید این ها چراغ راه آینده برای ادامه مسیر و سرمایه بسیار بزرگ مجله تیکا است.

با احترام به زنده یاد مرتضی پورصمدی از گروه تولید سریال «گناه فرشته» صمیمانه تشکر می کنیم. حالا این سریال هم به تالار تجربه ها و خاطره های مجله تیکایی ها پیوست. به این امید که اثر بعدی ما با توجه به این همه توجه و ریزبینی مخاطبان باهوش و فرهیخته مان، رو به جلو، چشمگیرتر، دلرباتر و ماندنی تر باشه برای همه مون. دوست تون داریم.»

رکوردشکنی گناه فرشته

در خبر بالا، از ثبت یک رکورد برای قسمت اول «گناه فرشته» یاد شده است. اگر خاطرتان باشد محمدحسین مهدویان بعد از انتشار قسمت آخر «زخم کاری 2» متنی به اشتراک گذاشت و در بخشی از آن اشاره کرد: «میزان تماشای قسمت اول از فصل دوم سریال تاکنون از عدد یک میلیون و 300 هزار نمایش گذشته و هنوز هم تماشایش ادامه دارد.»

با این قیاس می توان نتیجه گرفت که قسمت اول «گناه فرشته» از سریال قبلی مجله تیکا پیش افتاده و این اتفاقی تازه برای پلتفرم است.

بار دیگر سریال جنجالی

درباره «گناه فرشته» هر آنچه باید را نوشتیم و دیگر رسانه ها هم نوشتند؛ اینکه چطور شروع شد و چطور ادامه یافت و با چه شیوه ای به پایان رسید. فقط محض یادآوری می گوییم که همه قسمت های سریال واکنش برانگیز بود و وجوه مختلف آن مد نظر قرار می گرفت. نکته جالب درباره واکنش مخاطبان، حتی آن ها که نظری مثبت درباره سریال نداشتند، جایی است که آن ها هم «گناه فرشته» را می دیدند. شاهد این ادعا، سلسله کامنت هایی است که تا قسمت آخر ادامه داشت. حتی برخی فعالان مجازی مثل یوتیوبر ها می گفتند دیگر «گناه فرشته» نمی بینیم، اما برای قسمت جدید، تولید محتوا می کردند!

این ویژگی ساختاری و محتوایی «گناه فرشته» بود که توانست مخاطب را با خود درگیر کند. دنیایی که ساخت، پر بود از راز و تعلیق و دلهره و سرگردانی. کمتر مخاطبی تکلیف خود با سریال را می دانست! درست مثل خود شخصیت های مستاصل سریال که نمی دانستند برسر چه دعوا دارند. این، تجربه ای نو برای حامد عنقا و پلتفرم مجله تیکا محسوب می شود؛ اما مهم جایی است که خطر آن ها جواب داد و «گناه فرشته» دیده شد.

خوب بودن یا ناراضی بودن از نتیجه به دست آمده، بحثی دیگر است؛ هر چند سریال حرف هایی مهم در دل داشت و واقعا برخی مفاهیم آن نیازمند واکاوی و تحلیل فرامتن بود.

مورد چهارم| رکورد فسیل

همزمان با انتشار رکوردشکنی «گناه فرشته» خبری دیگر درباره فروش بالای فیلم سینمایی «فسیل» منتشر شد که نباید به راحتی از این مسیله گذشت. بر اساس اعلام مجله تیکا: «اکران آنلاین «فسیل» با فروش 29 میلیاردی و یک رکورد جدید به پایان رسید. «فسیل» به کارگردانی کریم امینی و تهیه کنندگی سید ابراهیم عامریان بیش از 40 میلیون دقیقه بازدید داشت و تبدیل به پربازدیدترین فیلم مجله تیکا در سینمای آنلاین شد.

مخاطبان 358 هزار و 945 بلیت خریدید که باعث فروش 28 میلیارد و 561 میلیون و 800 هزار تومانی این فیلم شد.» نکته روشن ماجرا این است که اکران آنلاین ظرفیتی مهم برای پلتفرم ها است؛ به شرط آنکه چینش فیلم، زمان بندی اکران و تبلیغات درست، این طرح را همراهی کند. با ثبت دو رکورد جدید برای «گناه فرشته» و «فسیل»، مجله تیکا روزهای شیرینی را تجربه می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رکوردشکنی عجیب و غریب سریال گناه فرشته!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رکوردشکنی عجیب و غریب سریال گناه فرشته!"، کلیک کنید.