روند مبارزه با مافیای زباله باید ادامه داشته باشد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

روند مبارزه با مافیای زباله باید ادامه داشته باشد - خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تیکا، عسگر جلالیان با بیان اینکه عزم جدی در شهرداری تهران در مبارزه با آسیب های اجتماعی شکل گرفته است گفت: قرارگاه آسیب های اجتماعی به طور مداوم و با جدیت موارد مربوط به این حوزه را رصد و پایش می کند. ما نیز تحسین می کنیم و خداقوت می گوییم.

وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که به صورت خاص در موضوع آسیب های اجتماعی پیگیری می شود؛ بحث مقابله با پدیده شوم زباله گردی است، بیان داشت: این امر یکی از اولویت های جدی شهرداری تهران است و در این خصوص برنامه ریزی صورت گرفته است. به نظر بنده با عزم و اراده جدی که در این زمینه به عرصه عمل وارد شده است، موفقیت های خوبی حاصل شده است.

عسگر جلالیان در ادامه خاطرنشان کرد: آن طور که سازمان مدیریت پسماند گزارش داده است؛ تعداد زباله گردان از 6 هزار و 500 نفر به هزار الی هزار و 500 نفر کاهش یافته است. تعداد باقی مانده هم باید با همکاری شهروندان جمع شوند.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری افزود: ما با عنوان وزارت دادگستری که حوزه حقوق بشر و مباحث مرتبط با حقوق شهروندی را دنبال می کنیم، موضوع برایمان مهم است. در این راستا در شورای معاونین خود گزارش ارایه کردیم، مکاتباتی که باید انجام دهیم را انجام دادیم و به اطلاع دادستان کل تهران و معاون حقوق عامه دادستان کل کشور نیز رساندیم. این اتفاق اتفاق بسیار مهمی است.

جلالیان همچنین گفت: بنده به عنوان معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری که موضوع زباله گردی را با جدیت داریم دنبال می کنیم و آن را نقص صریح کرامت انسانی و حقوق شهروندی می دانیم، معتقد هستم که روند مبارزه با مافیای زباله باید ادامه داشته باشد و مقابله با این آسیب اجتماعی به صورت مستمر در دستور کار باشد. ما نیز با ظرفیت هایی که داریم در کنار شهردار تهران هستیم که بتوانیم این زخم را از چهره این شهر زیبا پاک کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ما بر اساس اصل 160 قانون اساسی رابط قوه قضاییه با دولت و مجلس و بالعکس هستیم، ادامه داد: با توجه به این امر ما مطالبات و امکاناتی که مدنظر شهردار تهران باشد را در دولت و قوه قضاییه هماهنگ می کنیم.

وی در پایان در خصوص کودکان کار نیز بیان داشت: در این خصوص هم در حال کمک هستیم و بر این باور هستیم که کودکان کار اتفاقی بسیار ناپسند است که در کشور رخ داده است. در این راستا باید تمام ظرفیت های شهرداری ظرفیت های دستگاه های دیگر به کار گرفته شود و این پدیده نازیبا هم از چهره شهر جمع شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روند مبارزه با مافیای زباله باید ادامه داشته باشد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روند مبارزه با مافیای زباله باید ادامه داشته باشد – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.