روایت دبیر از تصمیم اتخاذ شده برای «یزدانی»/ربطی به «تیلور» نداشت – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

علیرضا دبیر در گفت و گو با خبرنگار تیکا در مورد حسن یزدانی و تصمیمی که فدراسیون کشتی برای اعزام او به مسابقات مجارستان بدون انجام رقابت با کامران قاسم پور گرفت، توضیح داد و تاکید کرد که طبق چرخه، تصمیم اتخاذ شده در مورد حسن یزدانی حق او بود ضمن اینکه برای مان طلای المپیک مهم است نه کشتی گیری که اعزام می شود.

حسن یزدانی یکی از چهار کشتی گیر ویژه ایران است

وی با تاکید بر اینکه حسن یزدانی یکی از اسطوره های کشتی ایران است، گفت: اول این را بگویم که همه قهرمانان ما عزیز هستند اما چهار نفرشان ویژه تر هستند، مرحوم پهلوان تختی، عبدالله موحد، حمید سوریان و حسن یزدانی. در واقع حسن یزدانی یکی از چهار کشتی گیر ویژه ایران است.

تصمیمی که در مورد یزدانی گرفتیم، حقش بود

دبیر ادامه داد: دیگر اینکه طبق چرخه انتخابی تیم ملی، واقعا حق حسن یزدانی بود. با خود حسن یزدانی صحبت داشتیم و به این نتیجه رسیدیم برای اینکه هم خود حسن و هم ما متوجه بشویم که او از نظر بدنی کجای کار است، در مسابقات مجارستان شرکت کند. باید متوجه می شدیم که بدن حسن یزدانی به چه حد از آمادگی رسیده است، 20 درصد،، 50 درصد یا 70 درصد، باید در این زمینه به قطعیت برسیم.

یزدانی در مجارستان نتیجه بگیرد، طلای المپیک می گیرد

رییس فدراسیون کشتی با بیان اینکه حسن یزدانی حدود 10 – 9 ماه روی تشک کشتی نبوده و تمرین کشتی نداشته است، تصریح کرد: باید متوجه می شدیم که بدن حسن یزدانی بعد از این مدت در چه حدی است. مسابقات مجارستان به او کمک می کند. اگر بدن حسن یزدانی در این رقابت ها جواب دهد اطمینان داشته باشید که یکی از شانس های طلای المپیک است.

روایت دبیر از تصمیم اتخاذ شده برای «یزدانی»/ربطی به «تیلور» نداشت

دنبال این نبودیم که حسن و کامران را رو در روی هم قرار دهیم

با این اوصاف و تصمیمی که برای اعزام حسن یزدانی به مسابقات مجارستان گرفته شده است، تکلیف کامران قاسم پور چه می شود؟»، دبیر در پاسخ به این پرسش گفت: واقعا دنبال این نبودیم که این دو نفر را رو در روی هم قرار دهیم. کامران کشتی گیر وزن 92 کیلوگرم ما است که الان وزنش 90 کیلو شده است. دو روز پیش بعد از تمرین وزنش 89 کیلوگرم بود. بالاخره باید پلن B داشته باشیم. آمدیم و یک درصد کتف حسن جواب نداد، تکلیف چه می شود. اگر آنها را رودر روی هم قرار می دادیم که نه حسن آمادگی خوبی داشت و نه کامران قاسم پور.

برای مان طلای المپیک مهم است نه کشتی گیر اعزامی

وی در این زمینه ادامه داد: واقعا در این شرایط آنها چه کشتی باید با هم می گرفتند، برای مان مهم نیست که چه کسی به المپیک برود، مهم این است که برای مان طلا بگیرد. به نظر من تصمیمی که در مورد حسن یزدانی و اعزامش به مسابقات مجارستان گرفته شد، یکی از بهترین تصمیم ها بود. اینگونه نه حسن را از دست می دهیم و نه کامران را.

کامران قاسم پور را خراب نکرده ایم

رییس فدارسیون کشتی همچنین خاطرنشان کرد: نه حسن یزدانی و نه کامران قاسم پور، هیچ یک در شرایط مسابقه برای رقابت با هم نبودند. باید 20 روز دیگر بروند مجارستان اما امروز در شرایطی که با هم مسابقه دهند، نبودند. باید جفت شان را آماده کنیم. اگر طبق چرخه حسن رسید که حق او است اما خدای نکرده حسن نرسید، کامران را نه خراب کرده ایم و نه از دست داده ایم.

تصمیم اتخاذ شده در مورد یزدانی ربطی به تیلور نداشت

«تصمیمی که فدراسیون کشتی اتخاذ کرد بعد از شکست دیوید تیلور برابر آرون بروکس وحذف او از المپیک بود. حذف تیلور چقدر در تصمیم اتخاذ شده تاثیر داشت؟»، دبیر در پاسخ به این پرسش گفت: اینکه بگویند به خاطر حذف شدن تیلور که رقیب همیشگی حسن یزدانی بود، این تصمیم را گرفتیم، درست نیست. حسن یزدانی طلای المپیک را دارد. ضمن اینکه طبق چرخه حق حسن یزدانی بود که به مسابقات برود. اگر وفایی پور در مسابقات قهرمانی آسیا اول می شد، حسن باید با او در رقابت انتخابی شرکت می کرد. اگر وفایی پور طلا نمی گرفت، حسن انتخاب می شد و حال این اتفاق افتاده است. باز هم می گویم بعد از صحبت با کادر فنی و برای اینکه متوجه شویم حسن یزدانی کجای کار است، این تصمیم گرفته شد. اصلا ربطی به تیلور نداشت.

روایت دبیر از تصمیم اتخاذ شده برای «یزدانی»/ربطی به «تیلور» نداشت

واکنش به حذف تیلور و تاثیرش روی عملکرد حسن یزدانی

وی همچنین در واکنش به اینکه «حذف تیلور چقدر روی کشتی ایران و عملکرد حسن یزدانی تاثیر می گذارد؟»، گفت: اول اجازه دهید ببینیم تکلیف حسن یزدانی چه می شود اما به هر حال وقتی ورزشکاری حریف مستقیمش می بازد، اگر بگوید خوشحال نیست واقعیت را نگفته است. در واقع خوشحال می شود. من خودم هم حریف اینچنینی داشتم که باخت و خوشحال شدم. بعضی وقت ها بدنت به بدن یک حریف نمی خورد. این اصطلاح ورزشی است. اما گاهی او به ورزشکاری می بازد که تو همان ورزشکار برنده را به راحتی می توانی شکست دهید.

باید روی «آرون بروکس» حساب کرد

رییس فدراسیون کشتی در عین حال به «آرون بروکس» پدیده 23 ساله که موفق به شکست دیوید تیلور شد، اشاره کرد و ادامه داد: اینکه فکر کنیم کسی که دیوید را برده است، حریف خوبی نیست، اشتباه است. وقتی یک نفر، قهرمان المپیک را شکست می دهد یعنی باید روی او حساب کرد.

حسن و کامران هر دو سرمایه هستند

دبیر در بخش دیگری از این گفت و گو با تاکید بر اینکه حسن یزدانی و کامران قاسم پور هر دو عزیز و سرمایه ما هستند، خاطرنشان کرد: آنها هر دو قهرمان دنیا و با احترام هستند. زمانی نبود که آنها را رو در روی هم قرار دهیم. شاید یه جاهایی می شد آنها را رو در روی هم قرار داد اما وقتی شرایط جفت شان را سنجیدیم به این نتیجه رسیدیم که زمان مناسبی نیست. به همین دلیل پلن A و B کردیم.

خواستم حرمت امامزداده را خودم حفظ کنم

رییس فدراسیون کشتی در پایان گفت: می گویند حرمت امامزاده به متولی آن است. الان متولی این کار من هستم. گفتم همه قهرمانان عزیز هستند و چهار نفر عزیزتر هستند که حسن یکی از آنها است. این ربطی به انتخاب شدنش و کشتی نداشت. حسن یزدانی طبق چرخه حقش بود اما کامران هم یکی از استثناهای دنیا و با اخلاق ها است که حالا حالاها با هر دوی آنها کار داریم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روایت دبیر از تصمیم اتخاذ شده برای «یزدانی»/ربطی به «تیلور» نداشت – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روایت دبیر از تصمیم اتخاذ شده برای «یزدانی»/ربطی به «تیلور» نداشت – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.