رسوایی بزرگ برای شبه رسانه های زرد/وقتی منافع جناحی بر منافع ملی غلبه می کند

رسوایی بزرگ برای شبه رسانه های زرد/وقتی منافع جناحی بر منافع ملی غلبه می کند

در شرایطی که کشور سوگوار به شهادت رسیدن رییس جمهور و شهدای خدمت است و بسیاری از کشورهای دنیا در کنار همه جریانات سیاسی داخلی در این سوگ جمعی با ملت ایران همراه شده اند، برخی رسانه ها با غرض ورزی عیان، برای تامین خواسته های سیاسی خود، به دنبال سوء استفاده از فضای احساسی هستند که در کشور حاکم شده است.

به گزارش تیکا، امروز چهارشنبه – 2 خرداد 1403 – پایتخت ایران میزبان سران کشورهایی است که برای عرض تسلیت به مناسبت شهادت سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به تهران سفر کرده اند. مهمانان خارجی بعد از ظهر امروز در مراسمی با حضور محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری و علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه مراتب تسلیت و همدردی دولت ها و ملت های خود را به دولت و ملت ایران ابراز کردند. تاکنون نیز سران بیش از 50 کشور اعلام کردند که در سطوح مختلف اعم از رییس جمهور، نخست وزیر، معاون رییس جمهور، وزیر و فرستاده ویژه در این مراسم حضور خواهند داشت؛ از این تعداد 15 کشور در عالی ترین سطح خود یعنی رییس جمهور حضور خواهند داشت؛ حضوری ارزشمند برای ملت ایران که نشان از وجود محبت میان ملت های مختلف با ملت ایران و روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای خارجی دوست و همراه است.

در این بین اما برخی شبهه رسانه های زرد در داخل همنوا با رسانه های معاند، بر خلاف اخلاق حرفه ای و منافع ملی، درست در روزهایی که کشور در سوگ رییس جمهور شهید خود نشسته و پیکر شهید سید ابراهیم رییسی شهر به شهر روی دستان مردم تشییع می شود، طشت رسوایی شان از بام افتاد و شرافت شان را بر باد دادند.

امروز در «کانال خبری بامداد نو»، صدایی منتشر شد که در آن فردی که گویا از مدیران تحریریه این رسانه است از اعضای تحریریه خود می خواهد که مطلبی را با عنوان « کدام یک از مقامات خارجی برای مراسم تدفین و تسلیت رییسی به ایران سفر کردند؟» با هدف القای اینکه «خیلی ها در سطح سران سفر نکردند و ]این موضوع یک[ آبرو ریزی بوده» برای انتشار تهیه کنند؛ گرچه این صدا که گویی به اشتباه به جای انتشار در گروه داخلی این تحریریه در خروجی آن در تلگرام منتشر شده و بلافاصله نیز حذف گردید، اما تنها یک رسوایی بزرگ و بی آبرویی رسانه ای برای آنها بر جای ماند که نیات گردانندگان این رسانه ها و نوع عملکرد آنها را مشخص کرد که پایبند به هیچ یک از اصول انسانی و اخلاقی نبوده و حتی پس از درگذشت رییس جمهور فقید، در صدد تخریب و تضعیف کشور هستند و از چنین موضوعاتی نیز نمی گذرند.

متاسفانه طی سال های اخیر، برخی به اصطلاح رسانه ها و شبهه رسانه های بدون شناسنامه که منتسب جریانات خاص سیاسی هستند، با شیوه تخریب، تمسخر و تقطیع مطالب و برخورد گزینشی با موضوعات و برجسته سازی موارد حاشیه ای، منافع جناحی و باندی خود را بر منافع جمعی و حتی امنیت ملی ترجیح داده اند و تقریباً در هر بزنگاهی طی این سال ها، با برخوردهای یک جانبه و برجسته سازی های غرض ورزانه که موجب بهم خوردن امنیت روانی جامعه و تضعیف کشور در کلان موضوعات می شود، موذیانه و بابی تقوایی برخورد کرده اند.

امید است در چنین شرایطی مراجع ذی صلاح قانونی در راستای حمایت از فعالیت رسانه ای حرفه ای و همچنین مقابله با جریانات تفرقه افکن داخلی که گاه و بیگاه به خوراک سازی برای رسانه های بیگانه و معاند دست می زنند و نیز برای جلوگیری از انتشار اخبار هدفمندی که برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی به صورت مغرضانه منتشر می شوند، به صورت عاجل به این موضوع ورود کرده و تصمیمات لازم را برای انجام اقدامات مقتضی اتخاذ نمایند تا دامان فضای سوگوار رسانه ای کشور از چنین اقدامات سخیف و زشتی پاک گردد و خاطر شریف مردم ایران آرام گیرد، همان مردمی که از لحظات ابتدایی حادثه تا در بدرقه های میلیونی ابدان شهدای خدمت، همدلانه و صبورانه در کنار یکدیگر با هر نوع سلیقه و تفکری برای قدردانی از زحمات مسیولان تازه درگذشته و انسجام و عزت ملی گرد آمده اند و همیشه با حضور خود دشمنان را ناامید می کنند.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسوایی بزرگ برای شبه رسانه های زرد/وقتی منافع جناحی بر منافع ملی غلبه می کند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسوایی بزرگ برای شبه رسانه های زرد/وقتی منافع جناحی بر منافع ملی غلبه می کند"، کلیک کنید.