دیدار هنیه با نخست وزیر مالزی با محور آخرین تحولات جنگ غزه

دیدار هنیه با نخست وزیر مالزی با محور آخرین تحولات جنگ غزه

رییس دفتر سیاسی حماس امروز در راس یک هیات با انور ابراهیم، نخست وزیر مالزی و هییت همراه او در دوحه دیدار و درباره آخرین تحولات مربوط به جنگ غزه گفت وگو کرد.

به گزارش تیکا، «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی حماس و «انور ابراهیم» نخست وزیر مالزی در دیدار امروز خود در مورد آخرین تحولات جنگ علیه غزه، تلاش های صورت گرفته برای آتش بس و توقف نسل کشی ملت فلسطین در باریکه غزه، موافقت حماس با طرح پیشنهادی واسطه ها برای آتش بس، حمله زمینی اخیر رژیم صهیونیستی به رفح و برخی مسایل دیگر بحث و تبادل نظر کردند.

نخست وزیر مالزی در این دیدار بر حمایت کشورش از ملت فلسطین و آرمان عادلانه آن به عنوان یکی از اصول ثابت دولت های پی در پی مالزی تاکید کرد و گفت: روابط مالزی با حماس دهه ها است که ثابت است و مالزی این جنبش را جنبش آزادی بخش ملی فلسطین می داند.

انور ابراهیم همچنین به تلاش های مالزی برای توقف جنگ علیه غزه و تحریم شرکت های اسراییلی توسط این کشور و حمایت از ورود کمک های بشردوستانه به نوار غزه اشاره کرد.

اسماعیل هنیه نیز ضمن قدردانی از تلاش های مالزی در راستای کمک رسانی به مردم غزه، مواضع دیپلماتیک این کشور را ستود و بر ضرورت امدادرسانی فوری به ملت فلسطین تاکید کرد.

هیات حماس در این دیدار به تشریح اوضاع کلی نوار غزه، جنایات بی وقفه دشمن صهیونیستی اعم از نسل کشی در غزه، هدف قرار دادن غیرنظامیان، سیاست به گرسنگی کشاندن فلسطینیان، شکنجه اسرای فلسطینی در زندان های دشمن و خطرات پیش روی قدس و مسجد الاقصی پرداخت و بر ضرورت تحرک عربی-اسلامی برای توقف این جنایات تاکید کرد.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیدار هنیه با نخست وزیر مالزی با محور آخرین تحولات جنگ غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیدار هنیه با نخست وزیر مالزی با محور آخرین تحولات جنگ غزه"، کلیک کنید.