دستگیری دست فروش کلاهبردار در مترو تهران

دستگیری دست فروش کلاهبردار در مترو تهران

آفتاب نیوز :

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، سرهنگ عباس کرمی راد روز سه شنبه گفت: در پی شکایت 2 نفر از شهروندان در خصوص کلاهبرداری با برداشت مبلغ اضافه از کارت عابربانک توسط دست فروشان داخل مترو، عوامل انتظامی دست به کار شدند.

وی با اشاره به اینکه بعد از تشکیل پرونده و اخذ دستور قضایی، دستگاه کارت خوان و شماره حساب بانکی دست فروش مسدود شد، افزود: پس از دستگیری متهم، با بررسی کارت خوان و پرینت عملکرد فروشنده متهم که اقدام به فروش هندزفری می کرد، مشخص شد از اول فروردین ماه تا 22 اردیبهشت ماه 1403 از کارت های بانکی حدودا 37 مشتری مترو که بیشتر افراد سالخورده و ناتوان و اتباع خارجی بودند، مبلغ اضافه برداشت شده است.

به گفته سرهنگ کرمی راد، متهم به کلاهبرداری، در هر فقره مبلغ 800 تا یک میلیون تومان از یک کارت عابربانک برداشت کرده که حدوداً مبلغ 120 میلیون تومان شده است.

رییس پلیس مترو تهران اضافه کرد: متهم سابقه دار بود و پس از تکمیل پرونده جهت شناسایی سایر شاکیان به دادسرای ناحیه 12 ارجاع داده شد.

وی با توصیه به شهروندان گفت: بهتر است مسافران تا حد امکان از دست فروشان مترو خرید نکنند و اگر خرید کردند در هنگام استفاده از کارت عابربانک، رمز خود را در اختیار فروشنده قرار ندهند و الزاما رسید تراکنش را از فروشنده دریافت کرده و نزد خود نگهداری کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگیری دست فروش کلاهبردار در مترو تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگیری دست فروش کلاهبردار در مترو تهران"، کلیک کنید.