دستور وزیر کشور به عوامل اجرایی؛ شرایط برای اخذ آرای همه افراد فراهم باشد

دستور وزیر کشور به عوامل اجرایی؛ شرایط برای اخذ آرای همه افراد فراهم باشد

وزیر کشور خطاب به عوامل اجرایی انتخابات گفت: شرایط باید به گونه ای فراهم شود تا همه افراد واجد شرایط به صندوق رای دسترسی داشته باشند و رای بدهند.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری تیکا؛  احمد وحیدی، وزیر کشور در جمع عوامل اجرایی انتخابات در استان لرستان تاکید کرد: فراهم ساختن شرایط برای رای دادن همه افراد، وظیفه ستاد انتخابات استان است.

وی افزود: صندوق های سیار باید به میزانی در یک مکان بماند که همه افراد رای بدهند.

وزیر کشور همچنین به قانون شفافیت مالی نمایندگان اشاره کرد و ادامه داد: برای نخستین بار شفافیت مالی نمایندگان اجرا می شود.

وحیدی با بیان اینکه کف و سقف هزینه های هر نماینده مصوب و ابلاغ شده است، اضافه کرد: اگر کسی مقررات را رعایت نکند، دچار تخلف شده است.

وی یادآور شد: 200 کانال تلویزیونی، کانال فضای مجازی در شبکه های داخلی و تلوبیون، شرایط خوبی را برای تبلیغات نمایندگان فراهم ساخته است. استفاده از اماکن عمومی هم مشخص شده و به طور مساوی در اختیار نامزد های انتخاباتی قرار می گیرد.

وزیر کشور تصریح کرد: این قانون برای جلوگیری از تاثیر پول در انتخابات است و تمهیدات فراهم شده باعث شناخت مردم و شایسته گزینی می شود.

وحیدی مساله مهم دیگر را آموزش برشمرد و گفت: وزارت کشور از حدود 8 ماه پیش تاکنون این کار را شروع کرده است. نمایندگان فرماندار و مجریان انتخابات باید توجیه باشند تا بتوانند به سرعت مسایل را حل و فصل کنند.

وی با بیان اینکه نباید هیچ گونه تاخیر یا وقفه ای در کار رای گیری ایجاد شود، بر آمادگی لازم و پیش بینی های مورد نیاز تاکید کرد.

وزیر کشور همچنین با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر سلامت و امنیت انتخابات که تکلیف مجریان است، اظهار کرد: سلامت انتخابات برعهده مجریان، نامزد ها و رای دهندگان است. علاوه بر مجریان که حق دخالت در رای ندارند، نامزد ها و رای دهندگان هم نباید خلاف قانون رفتار کنند.

وحیدی خطاب به عوامل اجرایی انتخابات گفت: امانت بزرگی در دستان شما است؛ باید در یک حرکت جمعی و متحد، این امر بزرگ را به بهترین وجه به مقصد برسانیم.

به گزارش تیکا، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان در روز جمعه 11 اسفندماه در سراسر کشور برگزار می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستور وزیر کشور به عوامل اجرایی؛ شرایط برای اخذ آرای همه افراد فراهم باشد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستور وزیر کشور به عوامل اجرایی؛ شرایط برای اخذ آرای همه افراد فراهم باشد"، کلیک کنید.