دریادار سیاری: اگر نگاه به آینده نباشد، آموزش دچار روزمرگی می شود

دریادار سیاری: اگر نگاه به آینده نباشد، آموزش دچار روزمرگی می شود

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه اساتید باید دانشجویان خود را به گونه ای آموزش دهند که برای مقابله با تهدیدات آینده آماده شوند، گفت: اگر نگاه به آینده وجود نداشته باشد، تربیت و آموزش دچار روزمرگی خواهد شد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تیکا، امیر دریادار حبیب الله سیاری روز دوشنبه در همایش تجلیل از برترین اساتید و مربیان ارتش جمهوری اسلامی ایران که در سالن کوثر سازمان عقیدتی ارتش برگزار شد، با بیان اینکه اهمیت نیروی انسانی در همه سازمان ها مشخص است، اظهار داشت: پیش تر گفته می شد نیروی انسانی، اما امروز از آن به عنوان سرمایه انسانی یاد می شود که باید آموزش دیده و با مهارت باشد.

معاون هماهنگ کننده و رییس ستاد کل ارتش افزود: آنچه در دنیای امروز موجب بالندگی سازمان ها می شود سرمایه انسانی آنهاست و اگر نیروی انسانی بالنده، کیفی و سرافراز در سازمان وجود نداشته باشد، مسیر سازمان به طور قطع معکوس می شود و رشد نمی کند.

وی ادامه داد: باید به تربیت و آموزش آینده سازان در ارتش توجه کنیم که مطابق فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید اولویت اول فرماندهان باشد و از موضوعاتی است که باید همیشه در دستور کار ما قرار داشته باشد.

دریادار سیاری با بیان اینکه جایگاه تربیت و آموزش یک جایگاه بسیار والا است، تاکید کرد: مربیان و اساتید با از خود گذشتگی، ایثار و تلاش موجب تربیت نیروی انسانی با کیفیت می شوند.

وی افزود: مربیان و اساتید همه کسانی که امروز توسط مربیان تربیت شده و آموزش می بینند آینده سازان ارتش هستند بنابراین جایگاه اساتید و مربیان در ارتش جمهوری اسلامی ایران یک جایگاه والا و ارزشمند است که باید به آن توجه خاصی داشت.

معاون هماهنگ کننده و رییس ستاد کل ارتش با بیان اینکه تهدیدات آینده متفاوت هستند، گفت: اساتید باید توجه کنند دانشجویان خود را به گونه ای آموزش دهند که برای مقابله با تهدیدات آینده آمادگی داشته باشند. اگر نگاه به آینده وجود نداشته باشد، تربیت و آموزش دچار روزمرگی می شود.

دریادار سیاری بیان داشت: محیط، فناوری ها، سلاح و تجهیزات آینده در حال تغییر است و هر جنگی که امروز اتفاق می افتد در مقایسه با جنگ های گذشته حاوی تغییراتی است. به همین دلیل باید با توجه به تهدیدات در آینده دانشجویان را تربیت کنیم.

وی ضمن تاکید بر لزوم عدم دچار شدن به غافلگیری فناورانه در جنگ ها، تاکید کرد: ما باید همگام با فناوری ها آموزش دهیم و به پیش برویم.

معاون هماهنگ کننده و رییس ستاد کل ارتش ادامه داد: اقدامات خانواده تربیت و آموزش ارتش، بسیار ارزشمند است که نمونه آن برگزاری نخستین نمایشگاه تربیت آموزش در سال گذشته است و دستاورد های نمایشگاه به گونه ای بود که دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از این دستاورد ها استقبال کرد و خواستار اجرای آن در این نهاد شد.

دریادار سیاری گفت: همه دانشجویانی که در مراکز آموزشی ارتش جمهوری اسلامی ایران تحصیل می کنند باید بتوانند نیاز های جنگ آینده را تامین کنند.

وی ادامه داد: اساتید و مربیان باید به زیرساخت های آموزشی توجه و به مرور زمان در راستای نوسازی و بهسازی مرکز آموزشی حرکت کنند. در انتخاب اساتید، مربیان و فرماندهان مراکز آموزش دقت شود تا بهترین افراد انتخاب شوند و دانشجویان را به بهترین نحو آموزش دهند.

دریادار سیاری بر لزوم نظارت مستمر بر آموزش ها تاکید کرد و گفت: همه مربیان و اساتید دقت و تلاش کنند تا دچار خواب حرفه ای نشوند، خواب حرفه ای به این معناست که گاهی به علت انجام بسیار زیاد یک کار تصور می کنیم که در حد اعلای آن کار قرار داریم و برتر از ما وجود ندارد.

وی افزود: هنگامی که به این حالت رسیدیم یعنی دیگر به پژوهش، مطالعه و به روز شدن کاری نداریم و فکر می کنیم نسبت به همه مطالب اشراف داریم، آنگاه دچار روزمرگی می شویم که آفت مدیریت و فرماندهی است.

معاون هماهنگ کننده و رییس ستاد کل ارتش با بیان اینکه اگر دچار روزمرگی در حوزه تربیت و آموزش شویم و به روز نشویم و نسبت به فناوری ها و تجهیزات روز تسلط نداشتیم، افزود: این زمان است که دچار روزمرگی و خواب حرفه ای می شویم و خواب حرفه ای بزرگترین آسیبی است که در حوزه تربیت و آموزش بر یک استاد و مربی غلبه پیدا می کند.

دریادار سیاری در پایان گفت: استاد و مربی باید هنگام مراجعه به هر کلاس به روز باشد، چون فناوری و علم در حال تغییر بوده و دانشجوی تحت آموزش نیز با روز گذشته متفاوت است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دریادار سیاری: اگر نگاه به آینده نباشد، آموزش دچار روزمرگی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دریادار سیاری: اگر نگاه به آینده نباشد، آموزش دچار روزمرگی می شود"، کلیک کنید.