دانشگاه آزاد یزد 300 دانشجوی بورسیه در صنعت کاشی دارد

دهقانی اشکذری در جمع تشکل های دانشجویی:

دانشگاه آزاد یزد 300 دانشجوی بورسیه در صنعت کاشی دارد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد اعلام کرد که در حوزه تربیت نیروی ماهر توانستیم با 300 دانشجوی بورسیه صنعت کاشی کنار یادگیری دروس تیوری، انتقال مهارت را داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تیکا، محمدرضا دهقانی اشکذری رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در جمع تشکل های دانشجویی گفت: گروه های دانشجویی محلی برای تمرین مدیریت و آماده شدن برای تصدی پست های بالاتر است و دانشجویان، جوان و دارای ذهن خلّاق و نقد منصفانه هستند و می توانند، ایرادات مجموعه را به مدیریت های بالاتر انتقال دهید.

وی، هدف ها را در دو نوع بلندمدت و کوتاه مدت برشمرد و افزود: از چند سال قبل در چله دوم انقلاب، برنامه پنج ساله با 300 شاخص در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را شروع و سعی داریم امسال این برنامه ها را با جدیت بیشتر پیگیری کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، سیاست این دانشگاه را در کاهش تصدی گری دانست و متذکر شد: حضور در تشکل های دانشجویی فرصت مغتنمی است تا دانشجویان در نوآوری پیشقدم باشند و اگر امسال را مانند سال گذشته فعالیت داشته باشند، مطمین باشند درجا زده و به جایی نخواهند رسید.

دهقانی اشکذری با اشاره به اهمیت هم افزایی بین دانشجویان تبیین کرد: بسیج، هییت ها و انجمن های فرهنگی و علمی با ساختار وحدتی که داشتند، بسیار موفق بوده اند. مبنا یکی شدن نیست، بلکه کثرت در عین وحدت و وحدت در عین کثرت است و دانشجویان با رقابت سالم می توانند حرکت کرده و به جایگاه مطلوبی برسند.

وی افزود: دانشگاهی اثرگذار است که در مسیر رفع مشکلات مجموعه خود، پویا و اثرگذار باشد و تنها با داشتن دانش نظری نمی توان رسالت خویش را انجام داد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد تبیین کرد: در حوزه تربیت نیروی ماهر توانستیم با 300 دانشجوی بورسیه صنعت کاشی، در کنار یادگیری دروس تیوری، انتقال مهارت را داشته باشیم. امسال جشن فارغ التحصیلی دانشجویانی که 70 درصد واحد خود را در صنعت گذرانده اند در مجتمع کاشی ایفا سرام خواهیم داشت.

کارآفرین برتر استان یزد، حجم فعالیت های دانشجویی در سال گذشته را خوب برشمرد و یادآور شد: با فضای سنگین حاکم در کشور، انتخابات و تبلیغات در فضای مجازی، دانشجویان مشارکت خوبی را در انتخابات مجلس شورای اسلامی رقم زدند.

وی افزود: در حوزه درآمدها، دنبال کاهش وابستگی به شهریه دانشجو هستیم و در سال قبل، استخر پرورش ماهی و نیروگاه برق خورشیدی در اشکذر، مجتمع گردشگری علمی در واحد تفت و کارگاه دوخت لباس در دانشگاه آزاد اسلامی خاتم را ایجاد کردیم و طرح های درآمدزایی دیگری را در سال پیش رو افتتاح خواهیم کرد.

هادی حیدری نیا معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد هم سیاست دانشگاه در دوره معاونت فرهنگی دانشجویی دکتر فرزاد جهان بین را کاهش تصدی گری و حمایت از تشکل های دانشجویی بسیج، انجمن علمی و انجمن دانشجویی و هییت ها دانست و متذکر شد: در دانشگاه آزاد اسلامی، اگر حوزه ای خود عملگرا باشد، ضعف برای مجموعه تلقی خواهد شد و باید در بسیاری از موارد کار ها را به دانشجویان واگذار کرد.

در ادامه این نشست، جمعی از نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یزد به ارایه نظرات و مطالبات خود پرداختند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانشگاه آزاد یزد 300 دانشجوی بورسیه در صنعت کاشی دارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانشگاه آزاد یزد 300 دانشجوی بورسیه در صنعت کاشی دارد"، کلیک کنید.