خسارت سیلاب به ۲۰۰ واحد مسکونی و تجاری در شهرستان سراب

خسارت سیلاب به ۲۰۰ واحد مسکونی و تجاری در شهرستان سراب

تیکا/آذربایجان شرقی مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از خسارت سیلاب به ۲۰۰ واحد مسکونی، تجاری و ساختمان اداری در شهرستان سراب خبر داد.

مجید فرشی سه‌شنبه شب در یک گفت‌وگوی تلویزیونی، در خصوص آخرین خسارات سیلاب در شهرستان سراب، اظهار کرد: میزان بارندگی شهرستان سراب از ساعت ۱۶ تاکنون ۲۱ میلی متر گزارش شده و این بارش‌ها در شهرستان سراب و روستاهای هم‌جوار موجب سیل و آبگرفتگی معابر شده است.

وی ادامه داد: حدود ۲۰۰ منزل مسکونی و مغازه‌ تجاری و ساختمان اداری در اثر این بارش‌ها آسیب دیده‌اند، به دلیل تدوام بارش‌ها تیم‌های ارزیابی ما نتوانسته‌اند برآورد خسارات ناشی از سیل را در شهرستان سراب تکمیل کنند.

وی بیان کرد: فعالیت سامانه بارشی تا فردا شب در به ویژه در نواحی شمالی و شرقی آذربایجان شرقی از جمله شهرستان‌های خداآفرین، کلیبر، اهر، ورزقان، هریس و سراب ادامه دارد.

وی بر ضرورت خودداری از تردد و چرای احشام در مناطق کوهستانی و اتراق در حاشیه حریم و بستر مسیل‌ها و رودخانه‌ها تاکید کرد. 

مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی افزود: از هم استانی‌های عزیز انتظار می‌رود از پارک خودروها در نواحی شیب دار و مستعد آبگرفتگی خودداری کرده و مسافرت‌های غیر ضرور را به روزهای آتی موکول کنند.

فرشی با عنوان اینکه این سامانه بارشی دارای رعد و برق و صاعقه است از کوهنوردان خواست از صعود به کوه‌های استان پرهیز کنند.

پایان خبر تیکا 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خسارت سیلاب به ۲۰۰ واحد مسکونی و تجاری در شهرستان سراب" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خسارت سیلاب به ۲۰۰ واحد مسکونی و تجاری در شهرستان سراب"، کلیک کنید.