خرید و فروش «تخمک» در بازار سیاه تا 20 میلیون تومان!

در آشفته بازار خدمات غیراصولی حوزه سلامت در فضای مجازی، تعدادی از صفحات اقدام به ترغیب زنان برای اهدای تخمک می کنند. در این صفحات اعلام می شود که خانم ها می توانند از طریق اهدای تخمک، درآمدهای مناسبی کسب کنند.

خرید و فروش «تخمک» در بازار سیاه تا 20 میلیون تومان!

آفتاب نیوز :

در تماس تیکا با یکی از گردانندگان این صفحات، این فرد می گوید که «به ازای هربار اهدای تخمک، به فرد اهداکننده 17 تا 20 میلیون تومان پول پرداخت می شود!»

این در حالیست که اهدای تخمک جنبه ها و چالش های حقوقی و قانونی زیادی نیز دارد؛ تنها قانون مصوب شده در زمینه این گونه روش های درمان ناباروری، قانونی تحت عنوان «قانون نحوه اهدای جنین به زوجین نابارور» مصوب سال 1383 است و به نظر میرسد سایر روش های درمان ناباروری از جمله اهدای تخمک با اتکا به فتاوی مراجع تقلید و تایید مقام قضایی انجام می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت می گوید: در شرایطی که قانون شفافیت ندارد، مشکلات زیادی ممکن است برای اهداکننده و گیرنده تخمک ایجاد شود به همین منظور تدوین لایحه ای برای اهدای تخمک را در دستور کار قرار داده ایم تا در آن به مسایل حقوقی و پزشکی اهدای تخمک پرداخته شود. در پروانه های جدیدی که به مراکز درمان ناباروری ارایه می شود، موضوع اهدای تخمک فعلاً ممنوع شده تا تکلیف لایحه اهدای تخمک مشخص شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خرید و فروش «تخمک» در بازار سیاه تا 20 میلیون تومان!" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خرید و فروش «تخمک» در بازار سیاه تا 20 میلیون تومان!"، کلیک کنید.