خبر خوش AFC درباره 2 ستاره آسیایی استقلال

خبر خوش AFC درباره 2 ستاره آسیایی استقلال

به گزارش خبرگزاری تیکا؛ کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از تصویب مجموعه ای از تصمیمات کلیدی با توجه به اصلاحات استراتژیک که امسال در سومین نشست خود در العین امارات متحده عربی برگزار شد، بر عزم خود برای ارتقای فوتبال آسیا تاکید کرد.

به گزارش ورزش سه، این کمیته به رهبری دکتر تران کوک توان، کار را با ابراز بهترین آرزوها برای باشگاه های العین و یوکوهاما پیش از رویارویی حماسی آنها در بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا که فردا در ورزشگاه هزاع بن زاید برگزار می شود، آغاز کرد.

در این جلسه، با توجه به راه اندازی ساختار مسابقات باشگاهی در سه سطح که در اواخر سال جاری انجام گردید، کمیته مقررات مسابقات، برگزاری لیگ نخبگان، سطح دوم لیگ قهرمانان آسیا و چلنج لیگ را تصویب کرد.

به روزرسانی های اصلی شامل حوزه هایی مانند قوانین فنی، سیستم مسابقات، پنجره های ثبت نام بازیکن و… مورد بحث قرار گرفت. در حالی که اصول برنامه ریزی مسابقات برای لیگ نخبگان و سطح دوم لیگ قهرمانان نیز تصویب شد.

علاوه بر این، با توجه به انتقال مسابقات از ساختار دو تورنمنت باشگاهی (لیگ قهرمانان و AFC کاپ) به سه سطح از مسابقات، به عنوان یک اصل کلی، توافق شد که الزامات و مفاد فینال لیگ قهرمانان آسیا برای فینال های لیگ نخبگان اعمال شود، در حالی که شرایط فعلی مراحل گروهی و حذفی لیگ قهرمانان آسیا نیز برای لیگ نخبگان و سطح دوم لیگ قهرمانان آسیا (به جز قوانین مسابقه فینال لیگ قهرمانان فعلی) در نظر گرفته شود. ضمن اینکه مراحل گروهی و حذفی AFC کاپ نیز در چلنج لیگ اعمال خواهد شد.

به همین ترتیب، سوابق و آمار مسابقات باشگاهی قبلی AFC در مسابقات باشگاهی بازسازی شده شناسایی و ادغام خواهد شد. رکوردها و آمارهای جام باشگاه های آسیا و لیگ قهرمانان آسیا به لیگ نخبگان منتقل می شود، دستاوردهای AFC کاپ نیز در سطح دوم لیگ قهرمانان در نظر گرفته می شود و رکوردهای AFC President’s Cup که از سال 2015 متوقف شده، به سطح سوم مسابقات یا همان چلنج لیگ منتقل می شود.

بدین ترتیب، دو قهرمانی استقلال و تک قهرمانی پاس تهران در جام باشگاه های آسیا، به سطح نخست مسابقات یا همان لیگ نخبگان منتقل خواهد شد.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر خوش AFC درباره 2 ستاره آسیایی استقلال" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر خوش AFC درباره 2 ستاره آسیایی استقلال"، کلیک کنید.