خاندوزی: برای همکاری با تاتارستان برنامه داریم

خاندوزی: برای همکاری با تاتارستان برنامه داریم

وزیر اقتصاد در دیدار با رییس جمهور تاتارستان با اشاره به میزبانی کازان از اجلاس آتی بریکس، گفت: ما در وزارت امور اقتصادی و دارایی برنامه ها و اقدامات جدی برای استفاده از این ظرفیت های جدید آغاز کرده ایم.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری تیکا، سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد در دیدار با رییس جمهور تاتارستان با اشاره به همکاری های رو به رشد فی مابین جمهوری تاتارستان و استان های ایران در ایام اخیر گفت: ما در ضمن اجرای سیاست اصلی رییس جمهور کشورمان مبنی بر گسترش روابط ماهوی با کشور همسایه روسیه، به شکل ویژه تری این سیاست را در خصوص جمهوری تاتارستان دنبال می کنیم.

وزیر اقتصاد کشورمان خطاب به رستم مینیخانف رییس جمهور تاتارستان گفت: یکی دیگر از جهات اهمیت ارتباط بین جمهوری اسلامی ایران و تاتارستان به نقشی که شما در آینده در اجلاس کازان در خصوص اجلاس بریکس خواهید داشت، باز می گردد.

وی افزود: همان گونه که مطلع هستید جمهوری اسلامی ایران اخیراً مراحل پیوستن خود را به این پیمان آغاز کرده است  و ما در وزارت امور اقتصادی و دارایی برنامه ها و اقدامات جدی برای استفاده از ظرفیت های جدید آغاز کرده ایم.

وزیر اقتصاد افزود: برای اینکه از این ظرفیت دوطرفه نهایت استفاده را کنیم، نیازمند نهادسازی های بلندمدت و پایدار هستیم و کاری که همکاران من در ماه های گذشته انجام دادند و شما نیز کمک های خوبی در این زمینه به ویژه توسعه شعبه میر بیزینس بنک و همچنین حضور شرکت های ایرانی در تاتارستان انجام دادید و این اقدامات، یکی از همان نهادسازی هایی است که می تواند به توسعه روابط دوجانبه کمک کند.

وزیر اقتصاد ابراز امیدواری کرد: ثمره دیدار امروز با رییس جمهور تاتارستان منجر به شکل گیری پایه های نهادی بلندمدت برای همکاری های دو طرف شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خاندوزی: برای همکاری با تاتارستان برنامه داریم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خاندوزی: برای همکاری با تاتارستان برنامه داریم"، کلیک کنید.