حمایت پوتین از فعالیت گروه تماس شانگهای-افغانستان و راهکارهای صلح در اوکراین

حمایت پوتین از فعالیت گروه تماس شانگهای-افغانستان و راهکارهای صلح در اوکراین

رئیس‌جمهور روسیه امروز پنجشنبه گفت، مسکو از ایده از سرگیری کار گروه تماس سازمان همکاری شانگهای و افغانستان حمایت می‌کند و معتقد است که این امر به عادی‌سازی بیشتر اوضاع در این کشور کمک خواهد کرد. او همچنین از پیشنهادات اعضا در مورد حل و فصل مناقشه در اوکراین تشکر کرد.

به گزارش تیکا، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در نشست شورای سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در آستانه گفت: ما این موضوع را درست می‌دانیم که سازمان همکاری شانگهای به طور سنتی از نزدیک درگیر مشکلات افغانستان بوده است. ما از ایده از سرگیری فعالیت‌های گروه تماس سازمان همکاری شانگهای-افغانستان حمایت می‌کنیم. ما فکر می‌کنیم که این به عادی‌سازی بیشتر وضعیت در این کشور کمک می‌کند.

رهبر کرملین همچنین با اشاره به جنگ اوکراین گفت، گزینه حل و فصل بحران اوکراین که از سوی روسیه پیشنهاد شده است، در صورتی که کی‌یف و حامیان غربی آن آماده باشند، بلافاصله خصومت‌ها را متوقف کرده و مذاکرات را آغاز می‌کند.

پوتین تاکید کرد: «اجازه دهید یادآوری کنم که در اواسط ژوئن گزینه حل و فصل دیگری را ارائه کردیم که اگر طرف اوکراینی و مهمتر از همه حامیان غربی آن آماده پذیرش آن بودند، به معنای واقعی کلمه اجازه می‌دادند، فورا مخاصمات را متوقف کرده، جان انسان‌ها را نجات داده و مذاکرات را آغاز کنیم.»

پوتین همچنین در نشست سران سازمان همکاری شانگهای از پیشنهادات اعضا در مورد حل و فصل مناقشه در اوکراین تشکر کرد و آمادگی مسکو را برای در نظر گرفتن آنها اعلام کرد.

رئیس‌جمهور روسیه در بخش دیگری از سخنانش گفت کانون‌های بالقوه درگیری در قاره اوراسیا باقی می‌مانند و گسترش آنها هرج و مرج و بی‌ثباتی را به همراه خواهد داشت. او تاکید کرد: «متأسفانه، در قاره اوراسیا، در اوراسیا بزرگ، هنوز کانون‌های بالقوه دیگری برای درگیری وجود دارد که گسترش آنها مملو از هرج و مرج و بی‌ثباتی است. البته اول از همه، خاورمیانه و به‌ویژه وضعیت نوار غزه است.»

پایان خبر تیکا  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمایت پوتین از فعالیت گروه تماس شانگهای-افغانستان و راهکارهای صلح در اوکراین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمایت پوتین از فعالیت گروه تماس شانگهای-افغانستان و راهکارهای صلح در اوکراین"، کلیک کنید.