حضور پرشور موسسه سفیر تیکا همدان در رویداد صبا تهران – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

زهرا عسگری در گفتگو با خبرنگار تیکا، گفت: در موسسه سفیر تیکا در مورد همسان گزینی ازدواج فعالیت داریم که حدود 80 ازدواج موفق را از زمانی که فعالیت را شروع کردیم به ثبت رساندیم و 7 جهیزیه کامل را برای نیازمندان تهیه کردیم.

وی با بیان اینکه سومین مرکز همسان گزینی در همدان با عنوان “سفیر تیکا” بودیم که راه اندازی شد خاطرنشان کرد: این مرکز برای افرادی که تصمیم به ازدواج دایم دارند، راه اندازی شده و مشاوره های قبل ازدواج تا پس از عقد و زندگی زناشویی در این مرکز ارایه می شود.

وی ابراز امیدواری کرد با راه اندازی چنین مراکزی شاهد نهضت صحیح ازدواج، همکف گزینی، مشاوره در مراحل پیش و پس از ازدواج و افزایش نرخ ازدواج و تحکیم زوج ها در زندگی زناشویی باشیم افزود: خدماتی که مرکز ما انجام می دهد خدمات همسان گزینی، مشاوره پیش و پس از ازدواج، اجرای کارگاه های ازدواج، مشاوره برای افراد در جهت انتخاب درست، مشاوره در زمینه مهریه و جهیزیه، تهیه ملزومات عروسی، معرفی عکاس و آرایشگاه با 30 درصد تخفیف، تهیه جهیزیه برای نیازمندان و… است.

عسگری با بیان اینکه فعالیت های این مراکز در راستای ایجاد ازدواج های موفق و پایدار با شناخت کامل دو طرف از یکدیگر انجام می شود خاطرنشان کرد: در مرکز ما حدود 80 ازدواج موفق را داشتیم، حدوداً 4 سال در گروه های مجازی کار کردیم و در حال حاضر حدود 4 ماه است که به صورت حضوری و رسمی کار می کنیم و مجوز رسمی ما از وزارت ورزش و جوانان با تاییدیه سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه افرادی که عضو و مخاطب کانال ایتا ما هستند حدود هزار و و600 نفر می باشند افزود: گروه ها بر اساس رده سنی دسته بندی شده و لینک گروه ها به صورت دهه های مختلف دسته بندی شده است، مثلاً دهه 60، دهه 70 و… این کارهایی است که در حال انجام می باشد و دو نفر دیگر در موسسه مشغول فعالیت هستند یک خانم به عنوان مشاور و خانمی دیگر در امر همسان گزینی می باشد.

وی گفت: کار ما به این صورت است که بیشتر از طریق گروه مخاطبان جذب و فراخوان می زنیم که به صورت حضوری مراجعه و تشکیل پرونده دهند، با دادن عکس، فتوکپی از صفحه اول و دوم شناسنامه و تکمیل یک فرم حضوری تشکیل پرونده می دهند.

عسگری با اشاره به اینکه در رویداد جامعه پرداز همدان بین 600 تیم که مدارکشان را داده بودند ما توانستیم جز 40 تیم برگزیده باشیم گفت: در تهران در رویداد صبا از بین 80 مرکز همسان گزینی ما رتبه برگزیده و جزو 8 تیم برگزیده شدیم، بنده تحصیلات در مقطع بهداشت دارم و چون 4 سال سابقه کار در همسان گزینی و ازدواج دارم این باعث شد که مجوز تایید بگیرم و بتوانم کارهای خود را در این زمینه ادامه دهم.

وی با بیان اینکه هدف ما ازدواج جوانان و بیشتر رده سنی دهه 60 در همدان و مطلقه ها می باشد افزود: هدف ما بیشتر ازدواج دهه 60 و مطلقه ها هستند، چرا که این رده سنی فرصت ازدواج کمتر برای ازدواج دارند، افرادی که سن پایین تری دارند معمولاً ازدواج راحت تری دارند و خواستگارهای زیادی دارند مخصوصاً دختر خانم ها، اما دخترهایی که دهه 60 هستند از این لحاظ که زمان ازدواج آنها به تاخیر افتاده یا گذشته است.

وی با اشاره به اینکه در گروه ازدواج بیشتر آقایان هستند که دهه 60 هستند و درخواست ازدواج دارند افزود: هدف ما ازدواج دهه 60 و مطلقه ها هستند، بچه هایی که این دهه به دنیا بیاورند ان شالله که از یاران امام زمان (عج) باشند و هدف ما این است که کاری کرده باشیم در جهت ظهور آقا امام زمان عج و بیشتر هم فرمایشات مقام معظم رهبری را انجام داده باشیم در راستای جمعیت و فرزند آوری و نصیحت هایی کردن به همه ی افراد که کاری انجام دهند و ما هم خواستیم یک کاری برای جامعه اسلامی خود کرده باشیم.

حضور پرشور موسسه سفیر مهر همدان در رویداد صبا تهران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور پرشور موسسه سفیر تیکا همدان در رویداد صبا تهران – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور پرشور موسسه سفیر تیکا همدان در رویداد صبا تهران – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.