حسن یزدانی اول صف قرار گرفت

حسن یزدانی اول صف قرار گرفت

آفتاب‌‌نیوز :

مسابقات کشتی المپیک ۲۰۲۴ روز‌های ۱۵ تا ۲۱ مرداد در پاریس برگزار می‌شود و کشتی ایران با ۱۱ سهمیه (۶ فرنگی کار و ۵ آزادکار) در این رقابت‌ها شرکت خواهد کرد.

ایران در هر روز این رقابت‌ها دو نماینده را وارد کارزار خواهد کرد، به استثنای روز اول کشتی آزاد که این پیکار‌ها در دو وزن ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم برگزار می‌شود و تیم کشورمان باتوجه به اینکه نتوانست در وزن ۵۷ کیلو سهمیه بگیرد تنها حسن یزدانی را در رقابت‌های نوبت صبح روی تشک خواهد داشت.

برنامه این مسابقات به شرح زیر است:

دوشنبه ۱۵ مرداد: رقابت‌های دو وزن ۶۰ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی و ۶۸ کیلوگرم کشتی زنان تا مرحله نیمه‌نهایی برگزار خواهد شد. مهدی محسن‌نژاد و امین میرزازاده در روز اول مسابقات کشتی المپیک نمایندگان ایران خواهند بود.

سه‌شنبه ۱۶ مرداد: کشتی‌های اوزان ۷۷ و ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی و ۵۰ کیلوگرم کشتی زنان آغاز می‌شود تا معرفی فینالیست‌ها پیگیری خواهد شد. عصر این روز نیز مسابقات فینال و رده‌بندی دو وزن ۶۰ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی نیز به انجام می‌رسد. امین کاویانی‌نژاد و محمدهادی ساروی نماینده دو وزن ۷۷ و ۹۷ کیلوگرم ایران هستند.

چهارشنبه ۱۷ مرداد: علاوه بر برگزاری فینال و رده‌بندی دو وزن ۷۷ و ۹۷ فرنگی و ۵۰ کیلوگرم زنان، رقابت‌های مقدماتی و نیمه‌نهایی ۶۷ و ۸۷ کیلوگرم فرنگی و ۵۳ کیلوگرم زنان نیز به انجام خواهد رسید. سعید اسماعیلی و علیرضا مُهمدی در این روز برای تیم حسن رنگرز روی تشک می‌روند.

پنجشنبه ۱۸ مرداد: روز اول رقابت‌های کشتی آزاد المپیک، با رقابت کشتی‌گیران دو وزن ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم و همچنین ۵۷ کیلوگرم زنان تا مرحله نیمه‌نهایی همراه است. ضمن اینکه در نوبت عصر نیز رقابت‌های فینال و رده‌بندی دو وزن ۶۷ و ۸۷ کیلوگرم فرنگی و ۵۳ کیلوگرم زنان نیز برگزار می‌شود. در روز اول رقابت‌های کشتی آزاد ایران تنها یک نماینده دارد که حسن یزدانی است، چون تیم کشورمان در وزن ۵۷ کیلوگرم نتوانست سهمیه المپیک بگیرد.

جمعه ۱۹ مرداد: روز دوم رقابت‌های کشتی آزاد المپیک به رقابت کشتی‌گیران ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم مردان و ۶۲ کیلوگرم زنان اختصاص دارد که یونس امامی و امیرحسین زارع به مصاف حریفان می‌روند. رقابت‌های این دو وزن تا معرفی فینالیست‌ها در این روز پیگیری می‌شود. در نوبت عصر فینال و رده بندی دو وزن ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم به انجام خواهد رسید.

شنبه ۲۰ مرداد: در روز سوم مسابقات کشتی آزاد المپیک، کشتی‌ها تا مرحله نیمه نهایی دو وزن ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم مردان و ۷۶ کیلوگرم زنان برگزار می‌شود و در نوبت عصر نیز فینال و رده بندی اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم برگزار خواهد شد.

یکشنبه ۲۱ مرداد: فینال و رده بندی دو وزن ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم حُسن ختام رقابت‌های کشتی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس خواهد بود.

منبع: جریان نو 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حسن یزدانی اول صف قرار گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حسن یزدانی اول صف قرار گرفت"، کلیک کنید.