«حذف آلاینده های آلی با کمک نانوبلورها» بررسی شد

«حذف آلاینده های آلی با کمک نانوبلورها» بررسی شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تیکا، احمد قلی زاده، دارای دکتری تخصصی فیزیک(حالت جامدات تجربی) پژوهشگراین حوزه، ابتدا توضیحاتی درباره علم مواد ارایه کرد و گفت: به دلیل ویژگی های منحصربه فردشان هم از دیدگاه نظری و هم از دیدگاه آزمایشگاهی و صنعتی یکی از موضوعات مورد توجه پژوهشگران، دانشمندان و مهندسان به شمار می رود.

وی افزود: در میان این مواد، مواد فرومغناطیس نرم با توجه به مقاومت الکتریکی بالا به طور گسترده در انواع مختلف دستگاه های مغناطیسی مانند سلف، ترانسفورماتورها مورد استفاده قرار می گیرند.

این پژوهشگر فیزیک تصریح کرد: مگنتیت به عنوان یک ماده نرم مغناطیسی دارای دمای کوری بالا و نظم اسپینی تقریباً کامل در دمای اتاق است. از طرفی، روند روبه رشد فاضلاب های رنگی از صنایع مختلف نظیر منسوجات، چاپ، مواد غذایی و لوازم آرایشی به دلیل سمی بودن و غیرقابل تجزیه بودن تهدیدی بزرگ برای انسان و محیط زیست است.

وی ادامه داد: برای حذف رنگ ها در محیط های آبی از روش هایی نظیر جذب و اکسیداسیون شیمیایی استفاده شده است که در مقایسه با سایر روش ها، اکسیداسیون به دلیل قابلیت نابودی آلاینده های آلی و تبدیل آن ها به ترکیبات معدنی بیشتر موردتوجه قرار گرفته است.

قلی زاده تاکید کرد: در این تحقیق بر روی ساخت دمای پایین فریت ها برای دستیابی به موادی با اندازه دانه بحرانی و ویژگی های مغناطیسی خوب، تمرکز کردیم تا نانومواد ویژه ای با عنصرسنجی جدید برای استفاده در قطعات الکترونیکی MLCI و MLCC و نیز در انتقال داروها به روش مغناطیسی مورداستفاده باشد.

پژوهشگر حوزه فیزیک تجربی تصریح کرد: در انجام طرح هایی نظیر این طرح، سنتز مواد یک چالش بزرگ است؛ اما این طرح در تصفیه آب نقش مهمی دارد و باوجود آن که در اندازه گیری های موردنیاز طرح، مشکلاتی داشتیم؛ با همکاری سایر همکاران توانستم این طرح را به پایان برسانم. نبود و در دسترس نبودن سیستم های اندازه گیری نیز چالش دیگر این طرح بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«حذف آلاینده های آلی با کمک نانوبلورها» بررسی شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«حذف آلاینده های آلی با کمک نانوبلورها» بررسی شد"، کلیک کنید.