جو امنیتی در پاکستان پس از اعلام نتایج انتخابات/ هرگونه تجمع ممنوع

جو امنیتی در پاکستان پس از اعلام نتایج انتخابات/ هرگونه تجمع ممنوع

پس از آن که حزب عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان از حامیان خود خواست در اعتراض به تقلب در انتخابات تجمعات صلح آمیز برگزار کنند، پلیس پاکستان امروز (یکشنبه) هشدار داد که با تجمعات غیرقانونی به شدت برخورد خواهد کرد.

به گزارش تیکا، کاندیداهای مستقل که بیشتر به حزب تحریک انصاف عمران خان مرتبط هستند بیشترین کرسی ها را در انتخابات پارلمانی به دست آورده اند و فرصت های حزب مسلم لیگ شاخه نواز مورد حمایت ارتش را برای پیروزی اکثریت حاکم دچار تنش کرده اند.

به نوشته روزنامه دیلی میل، اما کاندیداهای مستقل نمی توانند دولت تشکیل دهند و کشور با چندین هفته بی ثباتی سیاسی روبرو می شود چون احزاب رقیب باید بر روی ایتلاف های احتمالی گفت وگو کنند.

سران حزب تحریک انصاف پاکستان مدعی اند که اگر در انتخابات تقلب نمی شد، می توانستند اکثریت کرسی ها را کسب کنند. اینترنت تلفن های همراه در روز انتخابات در سراسر کشور قطع بود و شمارش آرام آرا این ظن را به وجود آورده که ارتش در روند تضمین موفقیت حزب مسلم لیگ پاکستان شاخه نواز نفوذ کرده است.

«گوهر علی خان»، رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان در یک نشست خبری گفت: در سراسر پاکستان انتخابات به شیوه ای ظریف دستکاری شده است. از حامیان حزب می خواهیم تا راهپیمایی صلح آمیزی را امروز برگزار کنند.

مقامات هشدار دادند که اقدامات سختگیرانه ای انجام خواهند داد و گفتند که دستورات موسوم به بخش 144 وجود دارد که طبق قانون دوران استعمار که تجمع دو یا چند نفر را ممنوع می شود، این اقدامات سختگیرانه اجرایی می شود.

پلیس اسلام آباد در بیانیه امروز خود آورده است: برخی افراد به تجمعات غیرقانونی در اطراف کمیسیون انتخابات و سایر ادارات دولتی دامن می زنند. با تجمعات غیرقانونی برخورد قانونی خواهد شد. لازم به ذکر است که درخواست برای تجمع نیز جرم است.

هشدار مشابهی در راولپندی نیز صادر شد، در حالی که خبرنگاران خبرگزاری فرانسه مشاهده کردند که ده ها پلیس مجهز به تجهیزات ضد شورش در نزدیکی «بازار آزادی» در لاهور مستقر شده اند.

ژنرال «سید عاصم منیر» از مقام های نظامی پاکستان نیز در بیانیه ای اعلام کرد: ملت برای خروج از سیاست هرج و مرج و قطبی سازی که مناسب یک کشور مترقی 250 میلیون نفری نیست، به دستان پایدار و شفابخش نیاز دارد.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جو امنیتی در پاکستان پس از اعلام نتایج انتخابات/ هرگونه تجمع ممنوع" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جو امنیتی در پاکستان پس از اعلام نتایج انتخابات/ هرگونه تجمع ممنوع"، کلیک کنید.