جدیدترین محصول مزدا با احتمال ورود به بازار ایران /عکس

امیرمسعود عابدین_ روزی روزگاری در گذشته ای نه چندان دور، خودروهای مختلف هایما و FAW بر پایه پلتفرم های مزدا ساخته می شدند؛ اما در سال 2024، مزدا EZ-6 جدید نه تنها بر پلت فرم هیبریدی الکتریکی چانگان EPA سوار می شود، بلکه تا حد زیادی شبیه به چانگان دیپال SL03 است.

جدیدترین محصول مزدا با احتمال ورود به بازار ایران /عکس

فهرست اطلاعاتی منتشرشده، سه نسخه از EZ-6 را پوشش می دهند: دو نسخه تمام برقی و دیگری نسخه EREV (با برد گسترده). هر سه نوع ذکرشده مزدا EZ-6 حداکثر سرعت 170 کیلومتر در ساعت دارند. وزن دو نسخه تمام الکتریکی به ترتیب 1855 و 1962 کیلوگرم است، در حالی که نسخه EREV بسته به پیکربندی، 1820 یا 1862 کیلوگرم است. در حال حاضر این خودرو تنها با رینگ های 19 اینچی عرضه می شود.

جدیدترین محصول مزدا با احتمال ورود به بازار ایران /عکس

به گزارش تیکا، تفاوت جزیی در نمای جلو بین نسخه های برقی و EREV وجود دارد. نسخه EV دارای جلوپنجره بسته است در حالی که EREV طراحی غیر بسته و شبیه به خودروها بنزینی دارد. به طورکلی طراحی این خودرو مطابق با ظاهر مدل های فعلی مزدا است.

جالب توجه است که نسخه EREV از همان موتور JL473QJ چانگان استفاده می کند و خبری از پیشرانه بنزینی نیست. اوج قدرت 93 اسب بخار است، اما این خودرو در واقع توسط یک موتور الکتریکی 214 اسب بخاری نصب شده بر روی محور عقب هدایت می شود. نسخه های تمام الکتریکی دارای موتور MSED04 در محور عقب هستند که توسط Changan Mazda Engine Company Limited تولید می شود و حداکثر قدرت آن 254 اسب بخار است. ظرفیت باتری هنوز اعلام نشده است.

جدیدترین محصول مزدا با احتمال ورود به بازار ایران /عکس

طبق آنچه در نمایشگاه پکن دیده شد، فضای داخلی با صفحه نمایش 14.6 اینچی مرکزی، نمایشگر کیلومتر شمار و فرمان D کات عرضه خواهد شد. مزدا EZ-6 همچنین دارای سیستم صوتی سونی و یک صندلی با جاذبه صفر برای سرنشین جلو است.

54322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جدیدترین محصول مزدا با احتمال ورود به بازار ایران /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جدیدترین محصول مزدا با احتمال ورود به بازار ایران /عکس"، کلیک کنید.