جاماندگان سهام عدالت منتظر موافقت وزارتخانه ها!

جاماندگان سهام عدالت منتظر موافقت وزارتخانه ها!

آفتاب نیوز :

در حال حاضر حدود 4.7 میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی فاقد سهام عدالت هستند که باید به این افراد سهام تعلق بگیرد.

اختصاص سهام عدالت به جاماندگان بر اساس مصوبه سال 1401 مجلس شورای اسلامی باید انجام می شد که این اقدام صورت نگرفت. در بودجه سال 1402 نیز این موضوع گنجانده نشد؛ بنابراین نمایندگان مجلس این طرح را به صحن علنی بردند که با اختصاص سهام به جاماندگان موافقت شد. با این حال هنوز پس حدود دو سال این موضوع شکل اجرایی به خود نگرفته است.

وزیر اقتصاد درخصوص آخرین وضعیت سهام عدالت جاماندگان اعلام کرده که شناسایی افراد مشمول سهام عدالت انجام شد و چهار میلیون و 700 هزار نفر تایید شدند. مراحل قانونی برای عرضه سهام به این افراد باید اجرا می شد که امیدواریم تا پایان بهمن موافقت وزارتخانه های مربوطه را برای این کار بگیریم. برخی از وزارتخانه ها هنوز با عرضه سهام شرکت های سرمایه پذیر برای سهام عدالت موافقت نکرده اند.

اگرچه دولت سیزدهم در افزایش سود سهام عدالت عملکرد قابل قبولی داشته و سود آن را از حدود 70 هزار تومان به 600 هزار تا یک میلیون و200 هزار تومان افزایش داده، انتظار می رود در پرداخت سهام به جاماندگان نیز اقدام مقتضی صورت گیرد. دولت می گوید منابع لازم برای تخصیص سهام عدالت به جاماندگان را ندارد.

رییس اتحادیه تعاونی های سهام عدالت مدتی قبل در این خصوص به تیکا گفت که دولت برای تامین این منابع می تواند به 11 شرکت سرمایه پذیر که در دولت قبل از سبد سهام عدالت خارج شد مراجعه کنند. پالایشگاه نفت تهران، بانک ملت و برخی دیگر از جمله این شرکت ها هستند.

طبق آخرین برآوردها، ارزش سهام عدالت در حال حاضر به 14 میلیون و 276 هزار تومان رسیده که ارزش 60 درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت هشت میلیون و 565 هزار و 950 تومان برآورد می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جاماندگان سهام عدالت منتظر موافقت وزارتخانه ها!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جاماندگان سهام عدالت منتظر موافقت وزارتخانه ها!"، کلیک کنید.