ثروت هنگفت رییس سامسونگ اعلام شد/ عکس

به گزارش خبرگزاری تیکا و به نقل از مجله تیکا، لی جایه یونگ، رییس هییت مدیره ی سامسونگ الکترونیکس، برای اولین بار توانست جایگاه نخست را در فهرست ثروتمندترین افراد کره ی جنوبی به خود اختصاص دهد. بر اساس گزارش فوربز، ارزش دارایی لی با رشدی 3٫5 میلیارد دلاری، به 11٫5 میلیارد دلار آمریکا (معادل 15٫81 تریلیون وون کره) رسیده و او را به صدر فهرست رسانده است.

دلیل اصلی افزایش ثروت لی عمدتاً به جهش اخیر قیمت سهام سامسونگ نسبت داده می شود؛ افزایش سهام پس از آن رخ داد که سامسونگ موفق به عقد قراردادی با انویدیا به منظور تامین تراشه های HBM برای پردازش هوش مصنوعی شد. 2023 سالی چالش برانگیز بود و سود سامسونگ تا بیش از 95 درصد کاهش یافت، اما وضعیت مالی این شرکت از سه ماهه ی اول سال 2024 روند رو به بهبودی را از خود نشان داده است.

کیم بیونگ جو، رییس هییت مدیره ی شرکت سرمایه گذاری ام بی کی پارتنرز که سال گذشته در رتبه ی نخست فهرست قرار داشت، اکنون با دارایی خالص 9٫7 میلیارد دلاری در جایگاه دوم قرار گرفته است. در رتبه ی سوم سیو جونگ جین، رییس هییت مدیره ی شرکت فیلم سازی سلتریون، با دارایی خالص 7٫5 میلیارد دلار جای گرفته است و چو جونگ هو، رییس هییت مدیره ی گروه مالی مِریتز، با دارایی خالص تقریباً 6٫2 میلیارد دلار در جایگاه چهارم قرار دارد.

ثروت هنگفت رییس سامسونگ اعلام شد/ عکس

لی جایه یونگ چهار سال پس از درگذشت پدرش، لی کان هی، به مقام ریاست هییت مدیره ی سامسونگ الکترونیکس رسید. کان هی از زمان راه اندازی فهرست فوربز در سال 2005 همواره در صدر فهرست ثروتمندترین افراد کره ی جنوبی قرار داشت.

مسیر رسیدن لی به جایگاه نخست بدون حاشیه نبوده است. در سال های اخیر، او در ارتباط با اتهامات تقلب مالی مرتبط با پرونده ی ادغام صنایع چیل و سامسونگ C&T، با مشکلات حقوقی از جمله دستگیری و زندان روبه رو شد. لی در نهایت پس از دریافت عفو ریاست جمهوری از زندان آزاد و به دلیل نبود شواهد کافی، از تمامی اتهامات تبریه شد.

227323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ثروت هنگفت رییس سامسونگ اعلام شد/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ثروت هنگفت رییس سامسونگ اعلام شد/ عکس"، کلیک کنید.