تولید 10 هزار میلیارد ریال محصولات کشاورزی و باغی توسط عشایر – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

تولید 10 هزار میلیارد ریال محصولات کشاورزی و باغی توسط عشایر - خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

سرهنگ مجید بیرانوند در گفت وگو با خبرنگار تیکا، اظهار داشت: عشایر استان لرستان بیش از 12 هزار تن گوشت قرمز را تولید می کنند.

وی با بیان اینکه 25 درصد از گوشت قرمز موردنیاز استان از سوی عشایر تامین می شود، عنوان کرد: در سال گذشته با همکاری سازمان امور عشایر حمایت خوبی در بحث توزیع نهاده های دامی در بین عشایر استان صورت گرفته به گونه ای که عشایر استان در این حوزه دیگر مشکلی نداشتند و مجبور نشدند که دام خود را ارزان به فروش برسانند.

فرمانده بسیج عشایری لرستان در ادامه با اشاره به تولیدات دامی، باغی و زراعی عشایر لرستان، بیان داشت: سالانه بیش از 130 هزار تن محصولات دامی، باغی و زراعی از سوی عشایر و روستاییان لرستان تولید می شود.

سرهنگ بیرانوند، ارزش ریالی این محصولات تولیدی عشایر و روستاییان لرستان را بالغ بر 10 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: جمعیت عشایر لرستان حدود هفت درصد از جمعیت عشایر کشور هستند.

وی ادامه داد: جمعیت عشایر لرستان بالغ بر 85 هزار نفر در قالب 15 هزار خانوار و 14 ایل بزرگ و 15 طایفه مستقل است.

فرمانده بسیج عشایری لرستان، افزود: در سال گذشته بیش از 13 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به عشایر و روستاییان در راستای تقویت مشاغل خانگی پرداخت شد.

سرهنگ بیرانوند با بیان اینکه با پرداخت این تسهیلات، بیش از 350 فرصت شغلی در بین عشایر استان ایجاد شد، تصریح کرد: همچنین بیش از 600 نفر از دانش آموزان عشایری به مناطق عملیاتی جنوب و 100 نفر از عشایر استان به مناطق عملیاتی غرب اعزام شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تولید 10 هزار میلیارد ریال محصولات کشاورزی و باغی توسط عشایر – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تولید 10 هزار میلیارد ریال محصولات کشاورزی و باغی توسط عشایر – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.