تمدید مهلت افتتاح حساب وکالتی برای ثبت نام خودروی وارداتی

تمدید مهلت افتتاح حساب وکالتی برای ثبت نام خودروی وارداتی

آفتاب نیوز :

مطابق اطلاعیه سامانه یکپارچه از محل مازاد خودرو های وارد شده، در دور جدید فروش خودرو های وارداتی برای متقاضیان جدید فراهم شده است.

متقاضیان پس از تعریف حساب وکالتی و بلوکه کردن وجه 500 میلیون تومانی در این حساب می توانند از روز دوشنبه 16 بهمن ماه تا ساعت 23 و 59 دقیقه روز جمعه 20 بهمن ماه ثبت نام خود در سامانه یکپارچه خودرو های وارداتی را انجام داده و تنها یک اولویت از سبد محصولات اعلامی انتخاب کنند.

در این دور از فروش خودرو های وارداتی، 13 خودرو (از محل مازاد خودرو های وارداتی) برای همه متقاضیان عرضه شده است که از این 13 مدل خودرو، 10 مدل دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی و سه خودرو دارای قیمت علی الحساب در مبادی ورودی هستند.

قیمت فروش محاسباتی قطعی خودرو های وارداتی در مبادی ورودی واحد: ریال

تبصره 1- قیمت مندرج در جدول، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت های فوق اضافه می شود که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام کرده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام کنند.

قیمت فروش محاسباتی علی الحساب خودرو های وارداتی در مبادی ورودی واحد: ریال

تبصره 2- قیمت علی الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت 50 درصد قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند.

تبصره 3- قیمت قطعی خودرو های مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و بر اساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره 4- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر 5 روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می شود.

تبصره 5- کلیه شرکت های واردکننده باید مطابق آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام کنند در صورت تاخیر در تحویل و … قرارداد های مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره 6- با وکالتی کردم حساب و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.

تبصره 7- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده 19 آیین نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پول شویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهاد های ذیربط قرار می گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تمدید مهلت افتتاح حساب وکالتی برای ثبت نام خودروی وارداتی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تمدید مهلت افتتاح حساب وکالتی برای ثبت نام خودروی وارداتی"، کلیک کنید.