تل آویو و میانجی ها منتظر چراغ سبز السنوار هستند که بر ضمانت های آتش بس تاکید دارد

تل آویو و میانجی ها منتظر چراغ سبز السنوار هستند که بر ضمانت های آتش بس تاکید دارد

روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» به نقل از یک منبع آگاه از مذاکرات آتش بس نوشت که یحیی السنوار، رییس جنبش حماس در نوار غزه هنوز برای آغاز مذاکرات چراغ سبز نشان نداده است.

به گزارش تیکا، این منبع گفت: «مذاکرات متوقف نشده است، بلکه در پشت صحنه بسیار فعال است. با این حال، هنوز چراغ سبز وجود ندارد… ما باید صبور باشیم. پاسخ خواهیم گرفت و میانجی ها شبانه روز در حال کار هستند.»

وی تاکید کرد: السنوار کسی است که هنوز برای آغاز روند مذاکرات چراغ سبز نشان نداده است، اما دو طرف وقت را تلف نمی کنند و تلاش می شود شکاف ها در برخی از نکات پیشنهاد آتش بس برطرف شود.

روزنامه عبری یدیعوت آحارونوت نوشت: «السنوار پیام هایی ارسال کرده مبنی بر اینکه از خواسته خود برای تضمین برای توقف کامل جنگ دست نمی کشد.»

این روزنامه به نقل از منابع خود می افزاید که «هنگامی که السنوار تایید کند، می توان بلافاصله وارد مذاکرات شد».

توافق پیشنهادی آمریکا مستلزم توقف جنگ در نوار غزه به مدت 6 هفته و تبادل اسرا توسط حماس با اسرای فلسطینی در زندان های اشغالگران است.

به نوشته این روزنامه، یحیی السنوار، رهبر جنبش حماس در غزه می گوید که «آماده پذیرش پیشنهاد آتش بس برای مدت 6 هفته» است، همانطور که در مورد سایر مقامات ارشد حماس در نوار غزه نیز چنین است. بر اساس این گزارش، رهبران حماس خواستار امتیازات بیشتر از ارتش اسراییل و مذاکره برای آتش بس دایمی هستند.

اختلافات بین دولت بنیامین نتانیاهو و دولت کاخ سفید به دلیل دست نیافتن به تفاهم در مورد آتش بس طولانی مدت در نوار غزه که شامل معامله تبادل اسیران هم است، تشدید شده است.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که اسراییل برای دستیابی به آتش بس در نوار غزه باید انعطاف و واقع بینی بیشتری از خود نشان دهد.

استفان سژورنه، وزیر امور خارجه فرانسه روز دوشنبه در جریان سفر خود به تل آویو از دولت اشغالگر خواست فورا آتش بس کند و اجازه دهد کمک های بشردوستانه وارد نوار غزه شود.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تل آویو و میانجی ها منتظر چراغ سبز السنوار هستند که بر ضمانت های آتش بس تاکید دارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تل آویو و میانجی ها منتظر چراغ سبز السنوار هستند که بر ضمانت های آتش بس تاکید دارد"، کلیک کنید.