تحسین برانگیزترین خودروی چینی با فناوری خودروسازان بزرگ /عکس

امیرمسعود عابدین_ مانند بسیاری از سایر خودروهای الکتریکی جدید که در چین عرضه می شوند، لینک اند کو Z10 نوید آن را می دهد که دارای فناوری های جدید، برد قانع کننده و عملکردی عالی باشد.

تحسین برانگیزترین خودروی چینی با فناوری خودروسازان بزرگ /عکس

Z10 کمی بزرگ تر از تسلا مدل S است و دارای طول 5028 میلی متر (197٫9 اینچ)، عرض 1966 میلی متر (77٫4 اینچ) و ارتفاع 1468 میلی متر (57٫7 اینچ) با فاصله بین دو محور 3005 میلی متر (118٫3 اینچ) است. این خودرو روی پلت فرم SEA ساخته شده که توسط خودروسازانی مانند لوتوس، اسمارت، زیکر و ولوو استفاده می شود. بیشتر ساختار این خودروی برقی از فولاد و آلومینیوم با مقاومت بالا ساخته شده است.

تحسین برانگیزترین خودروی چینی با فناوری خودروسازان بزرگ /عکس

لینک اند کو هنوز اطلاعاتی درباره میزان انرژی دریافتی و همچنین بسته باتری این خودرو اعلام نکرده است. چیزی که ما می دانیم این است که Z10 می تواند تنها در 3٫5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و با یک بار شارژ می تواند بیش از 800 کیلومتر مسافت را طی کند. این خودرو همچنین از شارژ فوق سریع پشتیبانی می کند، به این معنی که 573 کیلومتر برد را می توان تنها در 15 دقیقه به باتری اضافه کرد.

تحسین برانگیزترین خودروی چینی با فناوری خودروسازان بزرگ /عکس

از نظر ظاهری، Z10 خودروی کاملاً جذابی است. این مدل از فلسفه طراحی مشابه سایر مدل های لینک اند کو استفاده می کند، از جمله چراغ های جلو که شبیه چنگال های پرنده شکاری هستند. چراغ های عقب تقریباً مشابه چراغ های مدل 07 EM-P، سدان پلاگین هیبریدی جدید این برند هستند.

تحسین برانگیزترین خودروی چینی با فناوری خودروسازان بزرگ /عکس

در کابین لینک اند کو Z10 یک صفحه نمایش اطلاعات-سرگرمی 15٫4 اینچی، یک نمایشگر کیلومترشمار باریک و یک نمایشگر هدآپ وجود دارد. همه این ها کاملاً مینیمالیستی هستند و تقریباً به جز دکمه های روی درب ها و فرمان، هیچ دکمه یا سوییچ فیزیکی در آن وجود ندارد. همه نسخه ها دارای یک سنسور لیدار هستند که به کمک سیستم خودران می آیند، اگرچه سیستم های خودران احتمالاً بسته به کشور متفاوت خواهند بود.

جزییات قیمت Z10 هنوز اعلام نشده است، اما قیمت احتمالی آن باید از 27600 دلار (معادل یک میلیارد و 630 میلیون تومان) در چین شروع شود.

منبع: carscoops

54322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تحسین برانگیزترین خودروی چینی با فناوری خودروسازان بزرگ /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تحسین برانگیزترین خودروی چینی با فناوری خودروسازان بزرگ /عکس"، کلیک کنید.