تازه ترین اتفاق در پرونده فساد یک تیم/ احتمال سقوط مس به دسته دوم – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیکا، رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور در فصل بیست و سوم در حالی به پایان رسید که پرسپولیس به قهرمانی این دوره از مسابقات دست پیدا کرد. همچنین صنعت نفت آبادان و پیکان تهران با قرار گرفتن در رتبه های 15 و 16 به لیگ دسته اول سقوط کردند تا کار خود را در لیگ آزادگان ادامه دهند.

با این حال مهم ترین اتفاق مربوط به بازشدن دوباره پرونده فساد در فوتبال است که مربوط به فعالیت های باشگاه مس رفسنجان در فصل 1401-1400 است که با ورود مراجع قضایی همراه بود تا مهدی تاج رییس فدراسیون نیز چاره ای جز کنار گذاشتن خداداد افشاریان رییس کمیته داوران و همچنین سهیل مهدی مسوول کمیته مسابقات سازمان لیگ نداشته باشد.

موضوعی که به مراجع بین المللی فوتبالی همچون AFC نیز کشید تا آنها خواستار روند رسیدگی به پرونده ای که شامل ارتشا و دست کاری در قراردادهاست شوند.

همین موضوع باعث ورود جدی کمیته های انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال شده است تا آنها پیگیر ماجرا شوند تا جایی که احتمال کنار گذاشتن مس رفسنجان از لیگ برتر و حکم به سقوط این تیم به لیگ دسته دوم مطرح شود.

تازه ترین اتفاق در پرونده فساد یک تیم/ احتمال سقوط مس به دسته اول

پرونده ای که با دستور مهدی تاج قید فوریت خورده است تا قبل از شروع رقابت های فصل آینده لیگ برتر مورد بررسی و تعیین حکم انضباطی قرار بگیرد.

در صورتیکه باشگاه مس رفسنجان به لیگ های رده پایین تر با حکم کمیته انضباطی سقوط کند ابهام بزرگی در آیین نامه رقابت های سازمان لیگ وجود دارد. خبرنگار تیکا کسب اطلاع کرد در چنین مواردی هیات رییسه سازمان لیگ درباره نحوه انتخاب تیم جایگزین به جای تیمی که حکم انضباطی گرفته است، تصمیم گیری می کند.

موضوعی که احتمال بازگشت یکی از دو تیم سقوط کرده در جدول لیگ برتر فصل بیست و سوم یعنی پیکان تهران و صنعت نفت آبادان را مطرح می کند که طبق پیگیری های خبرنگار تیکا، احتمال می رود تیم رده پانزدهم یعنی پیکان در لیگ برتر باقی مانده و مس همراه با صنعت نفت آبادان به رقابت های لیگ در سطوح پایین تر سقوط کنند.

با این حال هیات رییسه سازمان لیگ فوتبال قصد دارد در نشست پیش روی خود این موضوع را در دستور کار قرار داده و هرگونه احتمالی را مورد بررسی قرار دهد تا با قوت گرفتن حکم کمیته انضباطی مبنی بر سقوط مس رفسنجان به دلیل فساد مالی، تیم جایگزین را انتخاب کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تازه ترین اتفاق در پرونده فساد یک تیم/ احتمال سقوط مس به دسته دوم – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تازه ترین اتفاق در پرونده فساد یک تیم/ احتمال سقوط مس به دسته دوم – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.