به کارگیری خدمات ماهواره ای اتحادیه اروپا برای جستجوی بالگرد رییس جمهور

به کارگیری خدمات ماهواره ای اتحادیه اروپا برای جستجوی بالگرد رییس جمهور

به گزارش تیکا، یانز لنارچیچ با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق)، نوشت: بنا به درخواست ایران برای کمک، در حال فعال کردن سرویس نقشه برداری واکنش سریع کوپرنیک اتحادیه اروپا با توجه به حادثه بالگرد حامل رییس جمهور و وزیر امور خارجه ایران هستیم.

برنامه کوپرنیک بزرگ ترین برنامه دیدبانی زمین در دنیاست که توسط کمیسیون اروپا و با همکاری آژانس فضایی اروپا انجام می شود.

به گزارش ایرنا؛ عصر امروز (یکشنبه) خبری مبنی بر بروز سانحه فرود سخت برای بالگرد حامل رییس جمهور در «جنگل دیزمار» مرکزی بین روستای برازین و اردشیری استان آذربایجان شرقی منتشر شد.

گزارش ها از حضور آیت الله رییسی، حجت الاسلام سیدمحمد آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، خلبان، کمک خلبان، کروچیف (دستیار خدمه پرواز) سر تیم حفاظت و یکی از محافظین و چند تن دیگر از همراهان به عنوان سرنشینان این بالگرد حکایت دارد.

تاکنون 20 تیم امدادی به منطقه اعزام شده اند اما به دلیل صعب العبور بودن منطقه و شرایط آب و هوایی نامناسب به ویژه مه شدید، عملیات جست و جو و نجات زمانبر خواهد بود.

سخنگوی دولت نیز در پیامی با اعلام برگزاری جلسه هیات دولت امروز، گفت: معاون اجرایی رییس جمهور و برخی اعضای هیات دولت نیز عازم تبریز شدند.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس، اعلام کرد: جلسه امروز هیات دولت برگزار و ضمن تصمیم گیری در خصوص موضوعات روز، آخرین گزارش ها از سانحه اخیر ارایه شد.

وی ادامه داد: معاون اجرایی رییس جمهور نیز به همراه بخشی از اعضای دولت عازم تبریز شدند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "به کارگیری خدمات ماهواره ای اتحادیه اروپا برای جستجوی بالگرد رییس جمهور" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "به کارگیری خدمات ماهواره ای اتحادیه اروپا برای جستجوی بالگرد رییس جمهور"، کلیک کنید.