بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

ین موضوع که از چه سنی مناسب است همواره دغدغه والدین بوده و هست. حتما شما هم شنیده اید که اغلب کارشناسان بر این موضوع اتفاق نظر دارند که بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی در سن کودکی است. در تحقیقاتی موشکافانه، اینطور گزارش شده است که سن 6 الی 7 سالگی اوج یادگیری و دستیابی به مهارت های زبانی برای کودکان و بهترین سن برای شرکت در است.اما مسیله مهم این است که معمولا کودکان انگیزه و علاقه ای برای اینکار ندارند و این علاقه بتدریج از نوجوانی و در برخی افراد در جوانی شکل می گیرد.

بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

بهتر است بدانید هر چه سن زیادتر می شود، مهارت یادگیری زبان دوم به اندازه تسلطی که بر زبان مادری داریم، نخواهد بود و قدرت یادگیری کمرنگ و کمرنگ تر می شود. نتایج تحقیقی دیگری که در دانشگاه MIT آمریکا انجام شد، نشان می دهد که افراد یک دوره مشخصی دارند که توانایی بالایی از درک مهارت های جدیدی مثل یادگیری زبان در آنها وجود دارد. بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی در این تحقیق قبل از 10 سالگی عنوان شده است. لباس آنا السایی را برای دخترتان به راحتی از طریق فروشندگان ما خریداری کنید.

به بیانی دیگر زیر 10 سال به مراتب یادگیری آسانتر بوده، اطلاعات جدید بیشتر در ذهن افراد می ماند و وفق شدن با آن نیز راحتتر خواهد بود. با این وجود بهترین زمان آموزش زبان انگلیسی به کودکان بحثی است که نیاز به بررسی های بیشتری دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

تحقیقات صورت گرفته در مورد سن مناسب برای یادگیری زبان

در یک مطالعه تخصصی برای کشف بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی، جامعه آماری 670 هزار نفری از افرادی با ملیت های مختلف و در سن های متفاوت مورد ارزیابی دانشمندان قرار گرفتند. در این بررسی مهارت یادگیری زبان انگلیسی از لحاظ گرامر دستوری صورت گرفت.

در این آزمایش، ابتدا آزمون گرامری از افراد گرفته شد و در این آزمون از افراد شرکت کننده خواسته شده بود که سن شروع آموزش زبان انگلیسی و همچنین مدت زمانی که آموزش دیده اند را وارد کنند. در این بین، حدود 246 هزار نفر از کل افراد اظهار داشتند که در محیطی انگلیسی زبان بزرگ شده اند.

بخوانید تا بیشتر بدانید:

از طرفی بقیه افراد حاضر در این تست نیز، اعلام کرده بودند که دو زبانه یا چند زبانه بوده اند. قاعدتا برای بالا بردن دقت اینکه بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی چه سنی است، افرادی که زبان مادری آنها انگلیسی بود از آزمون حذف شدند.

از لحاظ سنی نیز آمار نشان داد که اکثر افراد جوانان 20 تا 30 ساله بودند و کمترین سن فرد شرکت کننده در آزمون 10 سال و بالاترین سن نیز 70 سال بود.

با بررسی این آمار محققان به این نتیجه رسیدند که بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی قبل از 10 سالگی است اما افرادی هم که در دوره نوجوانی به یادگیری زبان انگلیسی پرداختند از نتایج خوبی برخوردار بودند به طوری که در نتایج این تحقیق توصیه شده است اگر می خواهید به تسلط خوبی مانند زبان مادری برسید، حتما قبل از 18 سالگی شروع به فراگیری زبان جدید کنید.لباس شخصیت کارتونی دخترانه در طرح و تنوع زیادی وجود  دارد.

آیا کلاس زبان برای کودکان مفید است؟

از مجموع تحقیقات صورت گرفته میتوان گفت که اگر چه بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی قبل از 10 سالگی و در بازه 6 الی 7 سالگی و در روایتی از دانشگاه هاروارد سن 2 الی 3 سالگی است اما بازهم تاکید می کنیم که قبل از سن نوجوانی و پیش از 18 سالگی نیز می توانید به تسلط خوبی در زبان دوم برسید.

حال سوال اینجاست که والدینی که از سن 3 الی 4 سالگی به فرزندان خود زبان دومی مثل زبان انگلیسی را می آموزند، با وجود اینکه این کار خواسته و انگیزه کودکشان نیست، در حقیقت به چه چیزی فکر می کنند که چنین تصمیم مهمی را عملی می کنند؟

پاسخ این است که اولا آینده نگری این والدین ستودنی است و با اینکار باعث می شوند از حداکثر ظرفیت فرزند خود در جهت آموزش زبان دوم استفاده کنند. چرا که ذهن کودکان در سنین 3 الی 4 سالگی مانند ظرف خالی است که برای پرکردن از اطلاعات دنیایی که در آن قرار گرفتند، قابلیت بالایی دارد.

از طرفی، تحقیقات مختلفی نشان داده است که از همان سنین کودکی پایه های خلاقیت، قدرت تفکر، انعطاف پذیری، هوش اجتماعی بالاتر و قدرت تصمیم گیری در افراد شکل می گیرد.

این ویژگی های فردی در افراد مختلف می تواند با بازدهی بیشتری شکل بگیرد، به شرط آنکه در سنین کودکی به یادگیری زبان انگلیسی پرداخته باشند. بنابراین یادگیری زبان انگلیسی در سنین کودکی، حداقل از دو جنبه بسیار مهم مثبت ارزیابی می شود.

هوش اجتماعی

بررسی ها نشان می دهد که کودکانی که در زیر 10 سالگی، شروع به یادگیری زبان دوم می کنند نه تنها در تسلط پیدا کردن به آن از موفقیت بالاتری برخوردارند بلکه از هوش اجتماعی بالاتری هم برخوردارند. به عبارتی دارای روابط اجتماعی بهتری با دیگران هستند و این موضوع باعث بهبود سطح کلی دانش کودک در سایر دروس مدرسه نیز می گردد.

یک نتیجه جالب از تحقیقات صورت گرفته برای پیدا کردن بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی نشان می دهد که اگر افراد قبل از نوجوانی و به خصوص در دوران کودکی زبان دوم (مثلا زبان انگلیسی) را بیاموزند، لهجه بهتری نیز خواهند داشت. به بیان دیگر، تلفظ واژگان این افراد به افراد بومی انگلیسی زبان نزدیک تر است.

به همین دلیل است که بیشتر کارشناسان، بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی را مرز 10 سالگی می دانند. چرا که مغز کودکان هنوز در یادگیری زبان مادری خود نیز در حال توسعه است و هنوز پیشرفت آن کامل نشده است. این نکته را نیز فراموش نکنید که یادگیری زبان انگلیسی در کودکی به هیچ وجه باعث نمی شود که کودک زبان مادری خود را به سختی بیاموزد و یا به طور کلی خللی در آن ایجاد شود.

کودکان از چه سنی زبان مادری خود را می آموزند؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کودکان از 6 ماهگی شروع به فرایند یادگیری زبان مادری می کنند. از طرفی، شاید بارها در اطراف خود دیده باشید که برخی والدین فرزندان خود را در سن 3 الی 4 سالگی به مهدهای دوزبانه می فرستند و یا از معلم خصوصی زبان انگلیسی در منزل برای فرزندان خود استفاده می کنند. چرا که طبق تحقیقات بسیاری بهترین سن شروع یادگیری زبان انگلیسی در کودکان، همین بازه 3 الی 4 سالگی است. لباس های بن تن در چند سایز برای سنین مختلف وجود دارد.

موسسه زبان ایرانیان یکی از موسساتی است که در زمینه تدریس زبان دوم از جمله زبان انگلیسی به کودکان متخصص بوده و کلاس های زبان موزیکال برای کودکان برگزار می کند تا فضای یادگیری برای کودکان مفرح و جذاب باشد.

آیا بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی برای همه کودکان یکسان است؟

در حالت کلی نمی توان برای همه کودکان نسخه یکسان پیچید و گفت تمامی کودکان باید در سن 3 الی 4 سالگی یادگیری زبان دوم را شروع کنند و بهترین سن برای یادگیری زبان انگلیسی در تمام کودکان مشترک است. اما همانطور که حتما متوجه شده اید نتایج تحقیقات نشان داده است که به طور میانگین این بازه سنی نتیجه بهتری در یادگیری زبان انگلیسی در برداشته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی در کودکان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی در کودکان"، کلیک کنید.

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.