بزرگترین تهدید آینده کشور سالخوردگی و پیری جمعیت است

بزرگترین تهدید آینده کشور سالخوردگی و پیری جمعیت است

تیکا/لرستان رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بزرگترین معضل و تهدید آینده کشور سالخوردگی و پیری جمعیت است.

بهرام دلفان امروز، 24 اردیبهشت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جوانی جمعیت یکی از دغدغه های ماست، اظهار کرد: 20 کشور در آسیا با مشکل جمعیت مواجه هستند.

وی با بیان اینکه بزرگترین معضل و تهدید آینده کشور سالخوردگی و پیری جمعیت است، تاکید کرد: در کشور همه مسیولین، نهادها و دستگاه های اجرایی رسالت ترویج فرهنگ افزایش جمعیت را برعهده دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: وظیفه همه دستگاه هاست که در این امر خطیر همکاری لازم را داشته باشند.

این مسیول اضافه کرد: مساله جوانی جمعیت محصور به یک اداره و سازمان و فرد خاصی نیست بلکه یک عزم جدی می طلبد و هیچ مانعی نباید بر سر راه افزایش جمعیت در کشور باشد.

دلفان ادامه داد: رسانه ها، گروه ها و سمن ها، دستگاه های اجرایی و دولتی، نخبگان و … باید در راستای جوانی جمعیت در جامعه تلاش کنند البته روند کاهش جمعیت در ایران هنوز شروع نشده است.

وی بر تشویق و تقدیر از خانواده های پرجمعیتی که در جامعه موفق شدند تاکید کرد و گفت: همچنین در این هفته از خبرنگاران زیر 50 سال که حداقل سه فرزند داشته باشند تقدیر خواهیم کرد.

پایان خبر تیکا 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بزرگترین تهدید آینده کشور سالخوردگی و پیری جمعیت است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بزرگترین تهدید آینده کشور سالخوردگی و پیری جمعیت است"، کلیک کنید.