برپایی مراسم دعای کمیل در مکه با حضور گسترده زایران ایرانی

برپایی مراسم دعای کمیل در مکه با حضور گسترده زایران ایرانی

مراسم پرفیض و معنوی دعای کمیل با حضور گسترده زایران ایرانی بیت الله الحرام در مکه مکرمه برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری تیکا، در این مراسم که شامگاه پنجشنبه (10 خرداد) در هتل «ویولت» شهر مکه برگزار شد، جمع زیادی از زایران بیت الله الحرام حضور داشتند و دعای پرفیض و روح بخش کمیل را حاج مهدی سلحشور، از مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) قرایت کرد.

در ابتدای این مراسم، خلیل سواری، از قاریان عضو کاروان قرآنی «نور» اعزامی به سرزمین وحی، آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کرد. حجت الاسلام محمد میرزامحمدی، از خطیبان بعثه مقام معظم رهبری سخنران دعای کمیل مکه بود که با اشاره به آثار و فضیلت خواندن دعای کمیل اظهار داشت: بزرگان و علمای دین، دعای کمیل را به دلیل محتوای غنی و معنوی آن، بهترین دعا دانسته اند، به طوری که این دعا را «انسان الادعیه» نامیده اند، یعنی اشرف و برترین دعاها، همانند جایگاهی که انسان در میان مخلوقات هستی دارد.

وی با اشاره به این که یکی از ویژگی های برجسته دعای کمیل، تاکید آن بر رحمت و بخشندگی الهی است، گفت: دعای کمیل را امام علی (ع) در شب جمعه ای که مصادف با نیمه شعبان بود، در حالت تضرع در سجده خواندند.

حجت الاسلام میرزامحمدی گفت: کمیل بن زیاد النخعی که مردی شجاع و سلحشور و زاهدی عابد بود، از قرایت این دعا توسط امام علی (ع) به شدت منقلب شد و امیرالمومنین (ع) نیز این دعا را به کمیل آموخت.

وی در پایان بر ضرورت انس با این دعای پرمعنا تاکید و تصریح کرد: خداوند متعال سه پاداش برای خوانندگان این دعا قرار داده که شامل آمرزش گناهان، توسعه رزق مادی و معنوی و به فرموده امام علی (ع) در امان ماندن انسان از شر ظالمان است.

در پایان این مراسم، حاج مهدی سلحشور از ذاکران و مداحان اهل بیت (ع)، فراز های دعای روح بخش و معنوی کمیل را قرایت کرد و در رثای خاندان عصمت و طهارت به مرثیه سرایی پرداخت. بر پایه این گزارش، همانند این مراسم در دیگر هتل های محل اسکان زایران ایرانی در مکه مکرمه نیز به صورت خودجوش برگزار شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برپایی مراسم دعای کمیل در مکه با حضور گسترده زایران ایرانی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برپایی مراسم دعای کمیل در مکه با حضور گسترده زایران ایرانی"، کلیک کنید.