ایجاد استان تهران شرقی و غربی به منظور اداره بهتر انجام می شود – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

ایجاد استان تهران شرقی و غربی به منظور اداره بهتر انجام می شود - خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیکا، احمد وحیدی، بعد از ظهر سه شنبه در شورای اداری استان تهران طی سخنانی با بیان اینکه تهران یک پنجم جمعیت کشور را در خود جا داده است، گفت: تقسیمات کشوری یک ابزار برای اداره بهتر و رسیدگی بهتر به این جمعیت است.

وی گفت: در استان تهران توازن خوبی نداریم، در بعضی شهرهای استان وضع خوب است و در برخی شهرها وضعیت مناسبی نداریم.

وزیر کشور با بیان اینکه بحث تقسیم استان تهران مدتی است، مطرح شده است، گفت: هدف از تقسیمات استان تهران جلوگیری از تمرکززدایی و امکان رسیدگی بهتر به شهرهای کمتر توسعه یافته و اداره بهتر است.

وی اضافه کرد: سیاست دولت در راستای ایجاد عدالت و بهبود رفاه برای شهروندان است و برای بهتر اداره شدن، تشکیل استان های غربی و شرقی تهران را در برنامه داریم.

وحیدی جمعیت شهرستان های غرب تهران را سه میلیون نفر عنوان کرد و گفت: این جمعیت از میزان جمعیت بسیاری از استان های کشور بیشتر است لذا به منظور ابزار اداره، توسعه، توازن و عدالت بهتر استان های جدید در غرب و شرق تهران تشکیل می شود.

وی با بیان اینکه تقسیم تهران توسط دولت در دست بررسی است، گفت: برای این امر مصوبه مجلس را لازم دارد که باید توسط مجلس بعدی بررسی و تصویب شود.

وحیدی به انتقال پایتخت نیز اشاره کرد و گفت: این امر 100 میلیارد دلار هزینه دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایجاد استان تهران شرقی و غربی به منظور اداره بهتر انجام می شود – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایجاد استان تهران شرقی و غربی به منظور اداره بهتر انجام می شود – خبرگزاری تیکا | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.