اهمیت فعالیت بخش خصوصی در رشد فرهنگ و هنر 

اهمیت فعالیت بخش خصوصی در رشد فرهنگ و هنر 

تیکا/لرستان مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شکوفایی و پویایی یک جامعه، مستلزم حضور بخش خصوصیِ فعال و خلاقِ برآمده از متن مردم است.

محمدحسین اسماعیلی امروز یکم اردیبهشت ماه در آیین افتتاح مجتمع چند منظوره آوای کوچه فیلم، ضمن تشکر از مدیرعامل این مجموعه که به عنوان بخش خصوصی این مجموعه را راه اندازی کرده اند، افزود: شهرستان بروجرد در طول تاریخ هویت ارزشمند فرهنگی داشته و دارد و شاهد هستیم بسیاری از بزرگان و اندیشمندان از همین دیار به منصه ظهور رسیده اند.  

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فعالیت و رشد بخش خصوصی در حوزه هنر و فرهنگ رشد این حوزه را به دنبال خواهد داشت، افزود: شکوفایی و پویایی یک جامعه، مستلزم حضور بخش خصوصیِ فعال و خلاقِ برآمده از متن مردم است.

 وی گفت: در دولت سیزدهم و دوره جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسعه فعالیت های فرهنگی هنری و حکمرانی فرهنگی از طریق مشارکت مردم در دستور کار قرار گرفته است و برنامه های بسیاری از ابتدای دولت در این حوزه انجام شد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در مجموعه دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری برنامه های تحولی بسیاری در نظر گرفته ایم، افزود: یکی از این برنامه ها حمایت از بخش غیردولتی و آموزشگاه های آزاد هنری در قالب :طرح ملی تابا” (تجلیل از الگوهای برتر آموزشگاهی است).

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: برای نخستین بار در کشور امروز این طرح در این جلسه کلید می خورد و موسسه آوای کوچه فیلم به عنوان اولین الگوی برتر آموزشگاهی در کشور معرفی می شود.

اسماعیلی به حمایت های مادی و معنوی در گام اول از الگوهای برتر آموزشگاهی اشاره کرد و افزود: دوره های آموزشی تخصصی با حضور استادان برتر کشور در این آموزشگاه ها فراهم می شود.

وی با تاکید بر راه اندازی رشته انیمیشن در هنرستان هنرهای زیبا بروجرد گفت: امیدواریم با همکاری فرمانداری شهرستان مکان مناسبی برای این هنرستان در سال تحصیلی جدید در نظر گرفته شود و از سوی این اداره کل نیز همکاری و حمایت های لازم در باره تجهیزات این هنرستان انجام خواهد شد.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اهمیت فعالیت بخش خصوصی در رشد فرهنگ و هنر " هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اهمیت فعالیت بخش خصوصی در رشد فرهنگ و هنر "، کلیک کنید.