انگلیس نخستین گروه پناهجویان را برای اخراج به روندا بازداشت کرد

انگلیس نخستین گروه پناهجویان را برای اخراج به روندا بازداشت کرد

دولت انگلیس اعلام کرد نخستین گروه از پناهجویان غیرقانونی را که قرار است به رواندا فرستاده شوند بازداشت کرده است.

به گزارش تیکا، وزارت کشور انگلیس اعلام کرد مقامات این کشور نخستین مهاجران غیرقانونی را که قرار است به رواندا منتقل شوند بازداشت کرده اند و در ادامه به اجرای توافق انتقال مهاجران میان دو کشور سرعت خواهند بخشید.

هفته گذشته روزنامه انگلیسی گاردین گزارش داده بود دولت انگلیس بازداشت گسترده مهاجران برای اعزام آن ها به رواندا را چند هفته زودتر از موعد در 29 آوریل آغاز می کند. گزارش ها حاکی از آن است که «ریشی سوناک» نخست وزیر انگلیس این طرح را با هدف افزایش محبوبیت خود در آستانه انتخابات انگلیس در ماه مه اجرا کرده است.

در بیانیه وزارت کشور انگلیس آمده است: «اولین گروه از مهاجران غیرقانونی که قرار است به رواندا منتقل شوند اکنون در پی چند عملیات در سراسر کشور بازداشت شده اند. تیم های عملیاتی در وزارت کشور سعی دارند با سرعت هرچه بیشتر افرادی را که باید به رواندا اعزام شوند، بازداشت کنند.»

در این بیانیه آمده است که وزارت کشور انگلیس برای اجرای توافق انتقال پناهجویان به رواندا، مراکز بازداشت خود را به بیش از 2200 مرکز گسترش داده و 200 نیروی جدید تربیت و استخدام کرده است.

رواندا و انگلیس در سال 2022 توافقنامه ای امضا کردند که بر اساس آن، افرادی که لندن آن ها را مهاجران غیرقانونی یا پناهجو معرفی می کند، برای اسکان مجدد به رواندا فرستاده شوند. این طرح مورد انتقاد سازمان های حقوق بشری و همچنین سیاستمداران و مقامات متعددی در انگلیس و اروپا قرار گرفته است.

پیش تر «امانویل ماکرون» رییس جمهور فرانسه چند روز پس از تصویب قانون اعزام مهاجران غیرقانونی به رواندا در پارلمان انگلیس، آن را مو درانتقاد قرار داد و این طرح را «خیانت به ارزش های اروپا» دانست.

متوقف کردن این موج مهاجرت از اولویت های مهم دولت انگلیس است، اما منتقدان این طرح، ارسال پناهجویان به رواندا را غیرانسانی می دانند.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انگلیس نخستین گروه پناهجویان را برای اخراج به روندا بازداشت کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انگلیس نخستین گروه پناهجویان را برای اخراج به روندا بازداشت کرد"، کلیک کنید.