اقتصاد آینده مبتنی بر دانش و دانایی است

اقتصاد آینده مبتنی بر دانش و دانایی است

تیکا/اصفهان استاندار اصفهان گفت: ما به دنبال این هستیم که در توسعه علم و فن آفرینی در کشور مانند حضور در بخش های مرتبط با اقتصاد دانش بنیان نقشی ایفا کنیم. هر چه که محصول ما از ویژگی فن آورانه بیشتری برخوردار باشد، حضور و رقابت ما در عرصه های رقابتی بلامنازع تر خواهد بود و نقش ویژه ای را می توانیم در ثبات و پایداری اقتصادی از خود ترسیم کنیم.

مراسم اختتامیه و اهدای جوایز هجدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، امروز پنج شنبه، 27 اردیبهشت ماه 1403، با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری در هتل عباسی اصفهان در حال برگزاری است.

در این مراسم، سید رضا مرتضوی، استاندار اصفهان اظهار کرد: ماموریت جشنواره شیخ بهایی به عنوان سابقه دارترین و ریشه دارترین جشنواره در حوزه فن آفرینی کشور، این بوده است که فضای رقابتی و تعامل را بین فن آفرینان فراهم کند. 

استاندار اصفهان اضافه کرد: همه ما باور داریم که اقتصاد آینده مبتنی بر  دانش و دانایی است و ما نمی توانیم بدون توجه به ضرورت هایی که امروز در دنیای اقتصادی وجود دارد به دنبال فعالیت اقتصادی باشیم.

مرتضوی گفت: وجود بنگاه های اقتصادی متعدد و سرزمین های پهناور که بستر فعالیت های دامداری و کشاورزی است، ظرفیت های قابل توجهی را فراهم کرده است و با نگاه های عالمانه پژوهشگران، ارتقاء و بهره وری در این حوزه ها را به همراه داشته باشد. 

استاندار اصفهان یادآور شد: اگر ما مسیولین کشور در حوزه های اقتصادی، علمی و فناوری به نحو ویژه ای جهت ها را به سمت چنین جشنواره هایی سوق دهیم، قطعا آینده از آن ما خواهد بود. با توجه به اینکه سند آمایش استان اصفهان توسعه بر مبنای اقتصاد دانش بنیان و توسعه گردشگری است، در همین مسیر زیرساخت هایی نیز تعریف شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از جشنواره هایی که امروز اصفهان میزبان برگزاری آن ها است، مانند جایزه مصطفی (ص)، کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای، رویداد نکست یا جشنواره شیخ بهایی، با چنین نگاهی در این شهر تعریف، میزبانی و برگزار می شوند. تعامل بین فن آفرینان، مبتکران و سرمایه گذاران در چنین ظرفیت هایی رونق آینده فن آفرینی را بدنبال خواهد داشت. 

به گزارش تیکا، هجدهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، در دو بخش مسابقه ای «طراحان کسب و کار» و «فن آفرینی و تجاری سازی فن آفرینی (نوپا و رشد یافته)» و در روزهای 26 و 27 اردیبهشت ماه سال جاری و به میزبانی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقتصاد آینده مبتنی بر دانش و دانایی است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقتصاد آینده مبتنی بر دانش و دانایی است"، کلیک کنید.