افزایش مراکز دندانپزشکی دولتی – خبرگزاری تیکا

عین اللهی خبر داد؛

افزایش مراکز دندانپزشکی دولتی

عین اللهی از برنامه وزارت بهداشت برای گسترش مراکز دندانپزشکی دولتی خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم تا کنون 67 مرکز جدید دندانپزشکی در بخش دولتی ایجاد شده است.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری تیکا، بهرام عین اللهی، از برنامه وزارت بهداشت برای گسترش مراکز دندانپزشکی دولتی خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم تا کنون 67 مرکز جدید دندانپزشکی در بخش دولتی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه تلاش ما فعالیت مراکز دندانپزشکی دولتی به صورت دو یا سه نوبته در طول شبانه روز است، افزود: یکی از راه های تقویت خدمات دندانپزشکی، افزایش تعداد مراکز و ساعات کاری آنها در بخش دولتی است و حتی به دنبال برون سپاری خدمات دندانپزشکی هستیم تا دندانپزشکان بتوانند با استفاده از امکانات بخش دولتی، خدمات مورد نیاز را با تعرفه دولتی به مردم ارایه کنند.

عین اللهی، حضور در بین مردم و دیدار چهره به چهره با آنها را از برنامه های وزارت بهداشت در دولت عنوان کرد و گفت: در سفر های استانی رییس جمهور، میز ارتباطات مردمی وزارت بهداشت برای رسیدگی به مشکلات مردم برپا شده و باعث آشنایی با مشکلات مردم و اتخاذ تصمیماتی برای مقابله با کاستی ها می شود.

وزیر بهداشت، عمده مشکل مردم در این منطقه از تهران را مربوط به بیمه اتباع بیگانه فاقد شناسه و دسترسی به برخی دارو های خاص دانست و افزود: در این منطقه داروخانه های زیادی فعال هستند؛ اما نیاز است که خدمات دارویی تقویت و داروخانه های مرجع همانند 13 آبان از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران، راه اندازی شود. البته برخی از مشکلات مردم این منطقه مربوط به سایر دستگاه های اجرایی است که به آنها منعکس می شود.

عین اللهی همچنین در خصوص دسترسی به برخی دارو های بیماران خاص، گفت: دارو ها دو دسته اند؛ برخی از آنها جنبه درمانی و برخی دیگر جنبه نگهداری دارند. متاسفانه برخی بیماری های ژنتیکی، دارو و درمان موثری ندارند و دارو های آنها بیشتر جنبه نگهداری دارند. خوشبختانه شرکت های دانش بنیان دارو های مشابه خارجی را با کیفیت بالا تولید می کنند؛ اما برخی بیماران به استفاده از دارو های خارجی اصرار دارند که این موضوع، تخصصی و نیازمند نظرات پزشکان متخصص است، اما آنچه مسلم است، نه تنها در کشور بلکه در بسیاری از کشور های منطقه، تقاضا برای دارو های تولید شده در شرکت های دانش بنیان ایرانی وجود دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش مراکز دندانپزشکی دولتی – خبرگزاری تیکا" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش مراکز دندانپزشکی دولتی – خبرگزاری تیکا"، کلیک کنید.