اعزام بیش از 60هزار زایر به سرزمین وحی/ بازگشت حجاج از یکم تا 22 تیرماه

اعزام بیش از 60هزار زایر به سرزمین وحی/ بازگشت حجاج از یکم تا 22 تیرماه

سخنگوی شرکت هواپیمایی ایران ایر با اشاره به اینکه اعزام زایران بیت الله الحرام تا 21 خرداد ادامه خواهد داشت، گفت: عملیات بازگشت حجاج نیز از یکم تا بیست و دوم تیرماه صورت می گیرد.

به گزارش تیکا حسام قربانعلی با بیان اینکه تا ساعت 19 روزسیزدهم خردادماه حدود 60هزار و 200 زایر به سرزمین وحی اعزام شدند، اظهار کرد: میانگین تاخیر پروازها نیز حدود 30دقیقه بوده است.

وی افزود: هواپیمایی معراج موفق به اخذ مجوزهای لازم برای ورود به آسمان عربستان نشد به همین دلیل فشار بسیار زیادی بر روی ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران وجود دارد. همکاران ما به صورت شبانه روزی در حال انجام یک عملیات سنگین از 21 ایستگاه پروازی به منظور رفاه حال حجاج بیت الله از سراسر کشور هستند.

سخنگوی ایران ایر ادامه داد: امروز عملیات انتقال حجاج از شهر یزد آغاز شده است که با پایان عملیات از شهر اردبیل و اصفهان تقارن دارد. همچنین ابتدای عملیات انتقال از بندر چابهار است.

وی خاطر نشان کرد: بندر چابهار یکی از نقاط کلیدی برای اعزام برادران اهل تسنن است که با توجه به بعد فاصله زمینی که از چابهار تا زاهدان حدود800کیلومتر راه در جاده های با شرایط خاص هستند این خدمت به عنوان خدمت ویژه ارایه می شود.

قربانعلی تصریح کرد: همچنان پروازهای هما از فرودگاه حضرت امام به سمت مقصد مدینه النبی و فرودگاه جده ادامه خواهد داشت. بخش عمده ای از عملیات در شهرهای مختلف رو به پایان است. در ادامه عملیات، فردا انتقال حجاج از زاهدان را نیز خواهیم داشت. انتقال حجاج از چابهار و دو پرواز از جزیره قشم را خواهیم داشت. همچنین 4روز عملیات در آذربایجان غربی و فرودگاه ارومیه پیش و رو خواهد بود.

وی اضافه کرد: از روز پانزدهم خرداد عملیات گسترده به طول 7 روز از مرکز استان گلستان شهر گرگان خواهیم داشت و خدمتگزاری تا اعزام بیش از 89هزار و 700 زایر یعنی تا پایان روز 21 خردادماه ادامه خواهد داشت.

وی عنوان کرد: امسال عملیات بسیار سنگین است. در خلال عملیات یک فروند هواپیمای پهن پیکر ایرباس 310با 236صندلی وارد ناوگان شده است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد. به وعده ای که برای توسعه و گستردگی خدمات داشتیم عمل کردیم. با توجه به اینکه حتی مجوزهای هواپیمای معراج اخذ نشد با همه سختی ها شهرهای زنجان و همدان را در دستور کار خود داشتیم و با نبود معراج هم آنها را فعال کردیم و به چرخه پروازی بازگرداندیم که با رضایت حداکثر حجاج همراه بود.

سخنگوی ایران ایر در پایان گفت: بعد از انجام مناسک حج پروازهای برگشت از تاریخ یکم تیرماه سال جاری کار خود را آغاز می کنند و این عملیات تا 22 تیرماه به طول خواهد انجامید.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعزام بیش از 60هزار زایر به سرزمین وحی/ بازگشت حجاج از یکم تا 22 تیرماه" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعزام بیش از 60هزار زایر به سرزمین وحی/ بازگشت حجاج از یکم تا 22 تیرماه"، کلیک کنید.