استقبال قیس الخزعلی از قانون جرم انگاری همجنس گرایی در عراق

استقبال قیس الخزعلی از قانون جرم انگاری همجنس گرایی در عراق

دبیرکل عصایب اهل الحق عراق گفت که تصویب قانون مبارزه با فحشا گامی ضروری در راستای حفظ ارزش ها، هویت فرهنگی و آرمان های اسلامی جامعه است.

به گزارش تیکا، پارلمان عراق با وجود مخالفت ها از سوی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، امروز یکشنبه قانون جرم انگاری همجنس گرایی در این کشور را با یک اصلاحیه به تصویب رساند.

پارلمان عراق با اعمال اصلاحیه ای در قانون قبلی که روابط همجنس گرایانه و تغییر جنسیت را جرم تلقی می کرد، مجازات تعیین شده برای این جرایم را از اعدام به 15 سال حبس تغییر داد و آن را به تصویب رساند.

شیخ قیس الخزعلی، دبیرکل عصایب اهل الحق عراق در بیانیه ای از پارلمان این کشور به دلیل تعدیل قانون مبارزه با فحشا قدردانی کرد.

طبق گزارش العهد نیوز، وی گفت: این قانون گامی ضروری در راستای حفظ ارزش ها، هویت فرهنگی و آرمان های اسلامی جامعه است. تصویب قانون مبارزه با فحشا در این برهه زمانی گامی ضروری برای محافظت از پسرها، دخترها و تمام جامعه ما است. در تصویب قانون مبارزه با فحشا مصلحتی بزرگ برای محافظت از فرزندانمان در برابر هجمه های انحلال و فروپاشی است که تمام دنیا را فرا گرفته است.

الخزعلی خاطرنشان کرد: بیانیه هایی که علیه قانون مبارزه با فحشا صادر شد را محکوم و آن را دخالت در امور داخلی عراق می دانیم. قانون مبارزه با فحشا سدی محکم در برابر تمام کسانی است که به دنبال صادر کردن برخی پدیده ها به جامعه اسلامی هستند.

دبیرکل عصایب اهل الحق عراق افزود که تصویب این قانون با ماهیت و روح قانون اساسی عراق تطابق دارد.

پیش از این «محسن المندلاوی» رییس پارلمان عراق در بیانیه ای تاکید کرد: تصویب قانون مبارزه با فساد، گامی ضروری برای حفظ زیرساخت های ارزش های جامعه و مصلحت عالی کشور برای حفاظت از مردمش در برابر فراخوان ها به انحطاط اخلاقی و فساد جنسی است که کشورهای جهان را در بر گرفته است.

المندلاوی در ادامه نیز اظهار کرد: این قانون حمایت قانونی برای مبارزه با این اقدامات و مبلغان آنها را فراهم کرده و نقص موجود در قوانین عراق در این حوزه را برطرف کرد.

رییس پارلمان عراق گفت: همجنس گرایی در عراق که سرزمین انبیا، ایمه و اولیای صالح است، جایی ندارد.

بر اساس این گزارش، پیش نویس این قانون در ابتدا شامل مجازات اعدام برای روابط همجنس گرایانه بود اما پس از مخالفت های گسترده آمریکا و کشورهای اروپایی با آن، اصلاحاتی پیش از تصویب بر آن اعمال شد.

عفو بین الملل نیز مخالفت خود را با تصویب این قانون اعلام کرد و مدعی شد که این قانون به منزله «نقض حقوق اصلی انسان ها» است.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استقبال قیس الخزعلی از قانون جرم انگاری همجنس گرایی در عراق" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استقبال قیس الخزعلی از قانون جرم انگاری همجنس گرایی در عراق"، کلیک کنید.