استاندار: عمده کشت نهال در کشور به خوزستان اختصاص یافت

استاندار: عمده کشت نهال در کشور به خوزستان اختصاص یافت

تیکا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: آماری که در سامانه منابع طبیعی کشور برای کشت نهال ثبت شده 90 هزار هکتار است که 73 هزار هکتار از آن فقط به خوزستان اختصاص دارد و 17 هزار هکتار نیز برای سایر استان ها در نظر گرفته شده است.

علی اکبر حسینی محراب در پایان نشست بررسی طرح زراعت چوب که امروز، 5 اردیبهشت ماه برگزار شد، توضیح داد: زراعت چوب یک کار جدید است که می تواند بخشی از کانون های ریزگرد را تحت پوشش قرار داده و در کنار آن موجب شکل گیری تولید صنایع چوب و ایجاد زنجیره اشتغال شود.

وی افزود: این طرح در قالب سفر هییت دولت مطرح شد و مورد تایید دولت قرار گرفت. خوزستان حدود شش میلیون هکتار زمین دارد و اجرای این طرح در 300 هزار هکتار در طول 4 سال پیش بینی شده است.

به گزارش تیکا، حسینی محراب ادامه داد: در هر هکتار از طرح زراعت چوب بیش از هزار درخت اکالیپتوس و گونه های مشابه کشت می شود که پس از چهار سال به تولید می رسد و طی این مدت از برگ آن جهت گرفتن اسانس استفاده می شود و دو یا سه کارخانه به این منظور راه اندازی شده است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه این کار درآمد نسبتاً خوبی نسبت به کشت سایر محصولات دارد، اظهار کرد: کار خوبی که در سال زراعی جاری که معمولا آغاز آن را از 30 شهریور لحاظ می کنند صورت گرفته، کشت نهال در حدود 17 هزار و 400 هکتار در استان است و رقم مصوب 46 هزار هکتار بوده که رقم قابل توجهی است؛ درخواست هایی که شرکت ها و کشاورزان مختلف نیز داشتند بیش از 100 هزار هکتار است.

حسینی محراب گفت: در گذشته در سال های طولانی مجموعاً دو هزار هکتار در زمینه زراعت چوب در استان زیر کشت رفته است و کشتی که در سال زراعی جاری شده بیش از هشت و نیم برابر نسبت به گذشته است.

وی افزود: آماری که در سامانه منابع طبیعی کشور برای کشت نهال ثبت شده 90 هزار هکتار است که 73 هزار هکتار از آن فقط به خوزستان اختصاص دارد و 17 هزار هکتار نیز برای سایر استان ها در نظر گرفته شده است و دلیل آن هم این است که طرح زراعت چوب را به عنوان یک پروژه ملی در نظر گرفته ایم که می تواند کمک زیادی به آب و هوا و تولید و اشتغال استان داشته باشد.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه شهرک های صنایع چوب و مبلمان نیز می تواند در کنار اجرای طرح زراعت چوب ایجاد شوند، عنوان کرد: فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز می توانند نقش مهمی در پیشبرد این پروژه داشته باشد.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استاندار: عمده کشت نهال در کشور به خوزستان اختصاص یافت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استاندار: عمده کشت نهال در کشور به خوزستان اختصاص یافت"، کلیک کنید.