احیای واحدهای صنعتی راکد از سیاست های دولت سیزدهم است

احیای واحدهای صنعتی راکد از سیاست های دولت سیزدهم است

تیکا/مازندران سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به اینکه این استان رتبه دوم را در ثبات اقتصاد کلان کشور دارد، گفت: احیای واحدهای راکد از سیاست های دولت سیزدهم است.

قاسم عزیززاده گرجی در گفت وگو با تیکا در خصوص عملکرد دولت سیزدهم، اظهار کرد: 22 بهمن از شعایر اسلامی است که باید حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن به نقطه ضعف ما کاری ندارد و تمام تمرکز خود را به نقطه قوت ما گذاشته است، افزود:22 بهمن و انتخابات یکی از آن نقطه قوت های نظام است لذا دشمن از چند سال قبل ستاد تخریب انتخابات را راه اندازی کرده است و 200 رسانه فارسی زبان به تخریب انتخابات می پردازند.

فرماندار شهرستان بابل با اشاره به اینکه کشور مشکلات زیادی دارد که طبق منویات رهبری راه حل آن، انتخابات است، یادآور شد: در دولت سیزدهم خدمات فراوانی در سطح استان و شهرستان بابل انجام و طرح های راکد زیادی اجرا شد.

عزیززاده گرجی به بخشی از فهرست بدهی های به جا مانده از دولت یازدهم و دوازدهم که به دولت سیزدهم رسید اشاره کرد و یادآور شد: تعهدات اوراق بدهی منتشر شده با تضمین دولت یازدهم و دوازدهم 278 هزار میلیارد تومان بوده که دولت سیزدهم با تعهد و تضمین در حال پرداخت است.

وی از 162 هزار میلیارد بدهی دولت های گذشته به تامین اجتماعی خبر داد و تصریح کرد: 10 هزار میلیارد بدهی به پیمانکاران و 17 هزار میلیارد بدهی به شرکت ها داشت.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران خاطرنشان کرد: استقراض دولت دوازدهم از بانک مرکزی آن هم چهار ماه مانده به پایان دولت مبلغ 53 هزار میلیارد تومان به انضمام بدهی بخش های دیگر در مجموع 553 هزار میلیارد تومان بدهی دولت قبلی بوده که دولت جدید تحویل گرفت، بخش عمده بدهی تامین اجتماعی در این دولت پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم تنها دولتی است که از بانک مرکزی استقراض نداشته است، یادآور شد: با تمام این  شرایط اما در بخش عمرانی در دولت سیزدهم اتفاقات خوبی رقم خورد.

فرماندار بابل خاطرنشان کرد: در سطح شهرستان بابل، 114 پروژه با اعتبار هزار و 420 میلیارد تومان به بهره برداری رسید و 17 پروژه در این ایام کلنگ زنی شد که در مجموع 131 پروژه در دهه فجر امسال در این شهرستان از اعتبارات دولتی محقق شد.

وی تعداد پروژه های افتتاحی سطح استان  در دهه فجر را یک هزار و 144 پروژه با اعتبار 9 هزار و 702 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: 125 پروژه در دهه فجر در استان با پیش بینی اعتبار 2 هزار و 539 میلیارد تومان کلنگ زنی شد که اشتغالزایی سه هزار و 750 نفر را به همراه دارد.

سرپرست معاونت سیاسی استانداری مازندران یادآور شد: وضعیت استان مازندران در حوزه سرمایه گذاری طبق گزارش منتشر شده مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، استان مازندران رتبه دوم را در ثبات اقتصاد کلان دارد.

وی افزود: استان مازندران همچنین موفق به کسب رتبه دوم در تضمین حقوق مالکیت در سطح کشور، رتبه سوم در شاخص ملی امنیت سرمایه گذاری در سطح کشور و رتبه چهارم کشور در زمینه شفافیت و سلامت اداری شد.

فرماندار ویژه شهرستان بابل احیای واحدهای راکد را از سیاست های دولت سیزدهم برشمرد و افزود: اعتبارات خوبی در دو سال اخیر در شهرستان و به خصوص در بخش بندپی جذب شد.

عزیززاده گرجی تصریح کرد: در سال 1402 در بخش اعتبارات کمیته برنامه ریزی در سطح شهرستان نسبت به سال گذشته رشد 43 درصدی داشتیم  و برای جذب اعتبارات ملی هم 17 میلیارد تومان فقط در یک بخش جذب شد.  

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران  گفت: همچنین در حوزه کشاورزی و بنیاد مسکن اتفاقات خوبی رقم خورد و در مقایسه 1401 به سال 1400، رشد 150 درصدی را شاهد بودیم که در سال جاری 36 درصد تخصیص اعتبارات افزایش داشته است.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احیای واحدهای صنعتی راکد از سیاست های دولت سیزدهم است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احیای واحدهای صنعتی راکد از سیاست های دولت سیزدهم است"، کلیک کنید.