اثرات انرژی هسته ای باید در زندگی مردم دیده شود

اثرات انرژی هسته ای باید در زندگی مردم دیده شود

تیکا/اصفهان محمد اسلامی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح مجتمع پرتو فرایند اصفهان افزود: رویکرد اصلی  این است که اثرات انرژی اتمی در زندگی مردم دیده شود. این موضوع در سال های اخیر با جدیت و بنا به تاکید رییس جمهور شهید به خوبی پیش رفت. هدف ما افزایش بهره وری و سلامت جامعه با استفاده از انرژی هسته ای است.

رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه  تجاری سازی با مشارکت به خصوصی در انرژی هسته ای جزو اولویت های کشور است، به نقش پرتودهی اشاره و تصریح کرد: راه اندازی مراکز و مجموعه هایی مانند پرتودهی در سند برنامه جامع سازمان پیش بینی شده است. پرتودهی باعث جلوگیری  از آفت پذیری محصولات کشاورزی می شود. این روش علاوه بر ارتقای سطح  سلامت و امنیت غذایی در جامعه، به معیشت خانواده و اقتصاد ملی از طریق جلوگیری از انتقال آفت ها و سموم به محصولات و ضایع نشدن آن، کمک خواهد کرد و نقش به سزایی خواهد داشت.

رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه بهره برداری از مرکز پرتودهی آغاز یک فرایند از اجرای برنامه تحولی سازمان انرژی اتمی است، ابراز امیدواری کرد که  تا پایان امسال هفت مرکز دیگر پرتودهی محصولات کشاورزی در کشور افتتاح گردد.

اسلامی با اشاره به بحران آب در کشورگفت: طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی حدود 30 درصد محصولات کشاورزی تبدیل به ضایعات می شود. با توجه به حدود  135 میلیون تن محصول تولید شده کشاورزی، این میزان ضایعات،  یک ضربه بزرگ به ظرفیت تولید مواد غذایی و اقتصاد ملی است؛ در حالی که با پرتودهی می توان از ضایعات محصولات کشاورزی جلوگیری کرد.

به گزارش تیکا، مجتمع پرتو فرایند اصفهان با هدف آفت زدایی و افزایش انبارمانی محصولات کشاورزی روز پنجشنبه با حضور رییس سازمان انرژی اتمی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و استاندار اصفهان در زمینی به مساحت حدود پنج هزار مترمربع در شهرک صنعتی اشترجان واقع در شهرستان فلاورجان اصفهان افتتاح شد.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اثرات انرژی هسته ای باید در زندگی مردم دیده شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اثرات انرژی هسته ای باید در زندگی مردم دیده شود"، کلیک کنید.