ابراز اشتیاق پوتین/ عضو غیر رسمی ناتو/ سوءاستفاده از یک فرصت علیه ایران

«ابراز اشتیاق رییس جمهور روسیه»، «عضو غیر رسمی ناتو» «صعود خیبر خرم آباد به لیگ برتر فوتبال»، «سوءاستفاده از یک فرصت علیه ایران» و « تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد 1403» از مهمترین اخبار شامگاهی شانزدهم خرداد تیکا بودند.

به گزارش تیکا، شامگاه چهارشنبه  16 اردیبهشت 1403 خبرنگاران تیکا به تهیه و تولید اخباری پرداختند که در ادامه به مرور گزیده ای از آنها می پردازیم:

تصویب قطعنامه ای سیاسی علیه ایران

ابراز اشتیاق پوتین/ عضو غیر رسمی ناتو/ سوءاستفاده از یک فرصت علیه ایران

جهان- قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی عضو برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته ای ایران با 20 رای موافق، 2 رای مخالف و 12 رای ممتنع در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی تصویب شد.

در این قطعنامه که توسط انگلیس، فرانسه و آلمان ارایه شده است، از ایران خواسته شده تا درباره ذرات اورانیوم کشف شده در 2 سایت توضیح دهد، همکاری با آژانس را بهبود ببخشد و از تصمیم خود برای لغو انتصاب بازرسان باتجربه آژانس بازگردد.

نمایندگی ایران در سازمان های بین المللی اعلام کرده تهران در چارچوب موافقت نامه پادمان جامع تاکنون با آژانس همکاری کاملی کرده است و تمام مواد و فعالیت های هسته ای ایران به طور کامل به آژانس اعلام گردیده و توسط آژانس راستی آزمایی شده است.

انتقاد 8 کشور عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی از سیاسی کاری غرب در شورای حکام

جهان- کشورهای بلاروس، چین، ایران، نیکاراگویه، روسیه، سوریه، زیمبابوه و ونزویلا 8 کشور عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای مشترک در مورد بند ج 6 دستور کار «موافقت نامه پادمان ان پی تی با جمهوری اسلامی ایران» اعلام کردند که پیش نویس قطعنامه با هدف سوء استفاده از وقفه موقت در همکاری بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی، بدون توجه به تعاملات اخیر بین مدیرکل و مقامات ایرانی است.

این بیانیه پیش از تصویب قطعنامه سیاسی آژانس علیه ایران صادر شده است.

نمایندگی ایران در سازمان ملل: قطعنامه شورای حکام «اثر مخربی» بر تعاملات آینده دارد

جهان- نمایندگی ایران در سازمان ملل در نیویورک در واکنش به تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام تصریح کرد: تصمیم کشورهای غربی هم عجولانه و هم غیرعاقلانه بود و بی شک بر روند تعامل دیپلماتیک و همکاری های سازنده تاثیر مخربی می گذارد.

سفیر ایران در آژانس اتمی: مسیولیت عواقب قطعنامه شورای حکام بر عهده تروییکا است

جهان- محسن نذیری اصل نماینده ایران در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در واکنش به قطعنامه غیرسازنده انگلیس، فرانسه و آلمان در شورای حکام هشدار داد که مسیولیت عواقب منفی این رفتار بر فضای مثبت مورد نیاز در تعاملات ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی، بر عهده سه کشور اروپایی است.

تمجید پوتین از شهید رییسی

جهان- ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در نشستی با حضور نمایندگان رسانه های بین المللی شهید سید ابراهیم رییسی را یک شریک تجاری خوب و یک همتای قابل اعتماد توصیف کرد و گفت: رابطه روسیه و ایران در بسیاری جهات مسیر خوبی را طی می کند.

وی همچنین ضمن ابراز اشتیاق برای ملاقات با رییس جمهور بعدی ایران، عنوان کرد: امیدوار است پروژه هایی که در دوره ریاست جمهوری شهید رییسی طرح ریزی شده بود، اجرایی شوند.

تماس تلفنی رییس جمهور آذربایجان با محمد مخبر

ابراز اشتیاق پوتین/ عضو غیر رسمی ناتو/ سوءاستفاده از یک فرصت علیه ایران

سیاسی- الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان در تماس تلفنی با محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری با اشاره به رایزنی ها و توافقات خود با رییس جمهور شهید کشورمان در آخرین دیدار فیمابین، اجرایی شدن توافقات به دست آمده در آن نشست را موجب ارتقای روابط و همکاری ها دانست و گفت: از جمله توافقاتی که در دیدار با شهید دکتر رییسی داشتیم، بازگشایی سفارت آذربایجان در تهران بود که به زودی انجام می شود.

مخبر نیز در این تماس تلفنی تاکید کرد: همانگونه که رییس جمهور شهید دکتر رییسی تاکید داشتند، ملت ایران و آذربایجان با یکدیگر پیوندهای دینی، خویشاوندی و قلبی دارند که این پیوند ناگسستنی است.

سرپرست ریاست جمهوری تصریح کرد: آیت الله رییسی اعتقاد داشت صلح و امنیت صرفا از طریق همکاری کشورهای منطقه قابل تحقق است و بر این باور بود که رژیم صهیونیستی عملا بخشی از ناتو است و باز شدن پای چنین بیگانگانی در منطقه باعث ایجاد ناامنی در قفقاز می شود.

حضور یادگار امام راحل در دفتر سرپرست ریاست جمهوری

سیاسی- سید حسن خمینی تولیت حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با حضور در دفتر سرپرست ریاست جمهوری ضمن تمجید از مجاهدت ها و خدمات شهید سید ابراهیم رییسی، یاد وی و همراهان شهیدش را گرامی داشت.

همچنین می توانید بسته اخبار انتخاباتی سرویس سیاسی تیکا در روز چهارشنبه 16 خرداد را اینجا بخوانید.

صعود «خیبر» خرم آباد به لیگ برتر فوتبال

ابراز اشتیاق پوتین/ عضو غیر رسمی ناتو/ سوءاستفاده از یک فرصت علیه ایران

ورزشی- تیم فوتبال خیبر خرم آباد در چارچوب هفته سی وسوم لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور، در ورزشگاه تختی خرم آباد در مقابل تیم فوتبال آریو اسلامشهر با نتیجه 4 بر یک به برتری رسید و در فاصله یک هفته تا پایان لیگ دسته اول فوتبال، با قهرمانی به لیگ برتر صعود کرد.

اعلام لیست 14 نفره تیم ملی والیبال برای دیدار با برزیل

ورزشی- موریس موتا پایز سرمربی تیم ملی والیبال اسامی 14 بازیکن ایران دربرابر تیم ملی والیبال برزیل که ساعت 6:30 دقیقه روز پنج شنبه در جریان هفته دوم مرحله مقدماتی مسابقات والیبال لیگ ملت های والیبال 2024 در شهر کوکورا ژاپن برگزار می شود، اعلام کرد؛ بر این اساس میلاد عبادی پور، مهدی جلوه، علیرضا فراهانی مصلح آبادی، محمدرضا حضرت پور، پوریا حسین خانزاده، امین اسماعیل نژاد، امیرحسین اسفندیار، جواد کریمی، میثم صالحی، محمدطاهر وادی، آرمان صالحی، محمد بربست، محمد ولی زاده و مرتضی شریفی در این رقابت به میدان می روند.

همچنین می توانید گزیده ای از اخبار سرویس ورزشی تیکا در روز چهارشنبه 16 خرداد را اینجا بخوانید.

بیش از 4.5 میلیون مجوز الکترونیکی صادر شد

ابراز اشتیاق پوتین/ عضو غیر رسمی ناتو/ سوءاستفاده از یک فرصت علیه ایران

اقتصادی- مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار اعلام کرد که با تبدیل حدود 7/2 میلیون مجوز کاغذی به شناسه یکتا، آخرین حکم از مجموعه احکام قانونی مربوط به تسهیل صدور مجوزها در موعد مقرر با موفقیت به پایان رسید و مجموع شناسه یکتا (مجوز الکترونیک) های صادره در درگاه ملی مجوزها از 4.5 میلیون گذشت.

بازدید رییس سازمان محیط زیست از تیکا

ابراز اشتیاق پوتین/ عضو غیر رسمی ناتو/ سوءاستفاده از یک فرصت علیه ایران

اجتماعی- علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست همزمان با هفته محیط زیست از تیکا بازدید کرد؛ وی در این بازدید، تیکا را یک خبرگزاری جوان، خلاق و رو به جلومعرفی کرد. رییس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین با گرامیداشت هفته محیط زیست با عنوان «سهم من در تداوم حیات» به تشریح اقدامات سازمان محیط زیست در دولت سیزدهم و تلاش های شهید جمهور برای حفظ محیط زیست پرداخت.

تمدید مهلت ارایه اسناد هزینه های درمانی 1403 بازنشستگان به «شرکت بیمه ملت» تا پایان خرداد

اجتماعی- بیمه ملت در اطلاعیه ای اعلام کرد: بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری می توانند تا پایان خردادماه سال جاری، اسناد هزینه های درمانی خود مربوط به ابتدای سال 1403 تاکنون را به شعب و نمایندگان منتخب اعلام شده از سوی شرکت بیمه ملت ارایه دهند.

مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد 1403 تمدید شد

ابراز اشتیاق پوتین/ عضو غیر رسمی ناتو/ سوءاستفاده از یک فرصت علیه ایران

دانشگاه- علی صدر معاون آزمون های سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور از اصلاح دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1403 و تمدید مهلت انتخاب رشته تا پایان روز یکشنبه 20 خرداد خبر داد و گفت: 476 هزار و 96 داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1403 شرکت کرده اند که از این تعداد 366 هزار و 259 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند که 54 درصد زن و 46 درصد مرد هستند؛ همچنین تاکنون بیش از 120هزار نفر از متقاضیان آزمون کارشناسی ارشد انتخاب رشته کرده اند.

دیدار مسیولان دفاتر حماس و جهاد اسلامی و جمعی از علماء فلسطین با تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)

ابراز اشتیاق پوتین/ عضو غیر رسمی ناتو/ سوءاستفاده از یک فرصت علیه ایران

فرهنگی و هنری- حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) در دیدار مسیولان دفاتر حماس و جهاد اسلامی و جمعی از علماء فلسطین، گفت: امام راحل قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، مسیله فلسطین را به عنوان اصلی ترین مسیله جهان اسلام مطرح کردند و تا امروز نیز این موضوع مهم ترین مسیله جهان اسلام و مسلمانان بوده و هست.

وی همچنین با بیان این که یکی از شعارهای مهم انقلاب اسلامی وحدت شیعه و سنی بوده و متحد ساختن جهان اسلام در برابر جبهه کفر و استکبار را از اهداف مهم خود قرار داده است، تاکید کرد: ما همه مسلمان هستیم و همه جا باید در کنار هم باشیم.

زمان بازگشایی «خزانه جواهرات ملی» اعلام شد

فرهنگی و هنری- روابط عمومی بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: پیرو درخواست بازدید علاقمندان و نظر به پایان عملیات عمرانی، خزانه جواهرات ملی از روز دوشنبه 21 خرداد ماه 1403 طبق روال گذشته برای بازدید عموم بازگشایی می شود.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ابراز اشتیاق پوتین/ عضو غیر رسمی ناتو/ سوءاستفاده از یک فرصت علیه ایران" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ابراز اشتیاق پوتین/ عضو غیر رسمی ناتو/ سوءاستفاده از یک فرصت علیه ایران"، کلیک کنید.