آمریکا در فکر تعطیلی دوباره اسکله غزه

آمریکا در فکر تعطیلی دوباره اسکله غزه

ارتش ایالات متحده در حال بررسی این گزینه است که به دلیل شرایط ناماساعد آب و هوایی، بار دیگر اسکله موقتی که در سواحل غزه برپا کرده را جمع کند.

به گزارش تیکا، ارتش آمریکا در حال بررسی جمع کردن اسکله موقتی است که در سواحل غزه ساخته و ممکن است آن را به اراضی اشغالی بازگرداند.

نیروی دریایی ایالات متحده یک بندر موقت در ساحل غزه ایجاد کرده تا ارسال کمک های بشردوستانه به فلسطینیان این باریکه تسهیل شود؛ بندری که 320 میلیون دلار هزینه داشته؛ اما به اذعان غربی ها تا امروز تاثیر چندانی بر تحویل محموله های بشردوستانه به ساکنان غزه نداشته است.

به گزارش شبکه خبری سی. ان. ان، مقامات آمریکایی نگران هستند که آب وهوای نامساعد و دریای خروشان، دوباره به این اسکله آسیب بزند. این اتفاق قبلاً با گذشت تنها چند روز پس از شروع تحویل کمک های بشردوستانه به وقوع پیوست و چهار کشتی آمریکایی به دلیل آب وهوای نامساعد به ساحل رانده شده و به گل نشستند.

به گفته مقامات آمریکایی، این دومین بار در چند هفته اخیر خواهد بود که آمریکا ناچار است این اسکله را به بندر اشدود در اراضی اشغالی منتقل کنند.

در اوایل این ماه، اسکله آمریکایی در دریای خروشان دچار مشکل شده و نیاز به تعمیرات پیدا کرد. بخش معیوب آن در اشدود تعمیرشده و دوباره به سواحل غزه بازگشتند، اما به دلیل خروشان بودن دریا در دوشنبه و سه شنبه، دوباره مجبور به توقف تحویل کمکه های بشردوستانه شد.

اسکله برای انتقال هزاران تن کمک به غزه استفاده شده است. اما استفاده از آن بسیار به شرایط آرام دریا بستگی دارد. مقامات گفتند که پیش بینی برای جمعه و آخر هفته نشان دهنده دریاهای خروشان است.

این در حالی است که مقامات آمریکایی گفته اند شرایط آب وهوا در پاییز و زمستان بدتر خواهد شد و آینده این اسکله نامشخص است، اسکله ای که در پی تعطیلی چند روزه آن، کمک های بشردوستانه بر ای فلسطینیان در ساحل غزه انباشته شده است.

«سیندی مک کین» مدیر برنامه جهانی غذا در روز یکشنبه گفت که فعالیت این اسکله در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر استفاده نظامی رژیم صهیونیستی از آن، متوقف شده است. پنتاگون این گزارش ها را تکذیب کرد و گفت فعالیت نظامی رژیم صهیونیستی در نزدیکی اسکله بوده اما در عملیات از این اسکله استفاده نشده است.

این در حالی است که رهبر انصارالله یمن نیز در این باره گفت: «کشتاری که دشمن در اردوگاه النصیرات با مشارکت مستقیم آمریکا انجام داد شامل 250 حمله به حدود 90 خانه بود. دشمن صهیونیستی با استفاده از اسکله شناور به اردوگاه النصیرات حمله زمینی کرد و استفاده از اسکله شناور در تجاوز صهیونیست ها به النصیرات نشان دهنده این واقعیت است که این اسکله یک پایگاه آمریکایی است.»

سازمان ملل در حال انجام تحقیقاتی درباره نقش اسکله آمریکایی در حمله به النصیرات است و پس از پایان تحقیقات، نتیجه را اعلام خواهد کرد.

پایان خبر تیکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا در فکر تعطیلی دوباره اسکله غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا در فکر تعطیلی دوباره اسکله غزه"، کلیک کنید.