آتش هنوز «بلبزان» را می سوزاند

آفتاب نیوز :

علیرضا حیدری با اشاره به تداوم تلاش ها برای مهار آتش سوزی در جنگل های بلبزان پاوه، گفت: متاسفانه این حریق که از روز پنجشنبه(17 خرداد) شعله ور شده، هنوز ادامه دارد.

وی از تشدید عملیات مهار آتش با استفاده از نیروهای مردمی و امکانات و ظرفیت همه دستگاه ها خبر داد و اضافه کرد: تعداد نیروهای مردمی که برای کمک به مهار آتش آمده اند بیشتر شده و امیدواریم بتوانیم با کمک های مردمی هر چه زودتر آتش را خاموش کنیم.

فرماندار پاوه از پای کار بودن دو دستگاه بالگرد برای کمک به مهار آتش در این منطقه یاد و خاطرنشان کرد: استاندار کرمانشاه نیز شخصا برای پیگیری میدانی وضعیت حریق به منطقه آمده است.

وی وزش باد شدید و شرایط توپوگرافی منطقه را عوامل اصلی دانست که باعث شده مهار آتش دشوار شود.

حیدری خاطرنشان کرد: بلبزان منطقه ای با پوشش گیاهی غنی جنگلی و مرتعی است که در نهایت به محدوده 23 هزار هکتاری بوزین و مره خیل که منطقه حفاظت شده است، می پیوندد و متاسفانه اکنون آتش در حال گسترس به سمت بوزین و مره خیل است.

فرماندار پاوه با اشاره به وجود گونه های شاخص گیاهی و جانوری در این منطقه، یادآور شد: از مهمترین این گونه ها می توان به پلنگ ایرانی، کل و بز، شوکا، خرس قهوه ای و… اشاره کرد.

وی درباره اینکه تا کنون چند هکتار از این منطقه دچار حریق شده نیز افزود: باید منتظر ماند آتش مهار شود و سپس برای بررسی میزان دقیق خسارت، کار کارشناسی صورت بگیرد.

آتش هنوز «بلبزان» را می سوزاند

4 مصدوم در آتش سوزی «بله بزان» پاوه

محمدباقر محمدی مدیرعامل هلال احمر کرمانشاه گفت: روز گذشته(19 خرداد) طی اعلام تلفنی به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات 112 کرمانشاه مبنی بر مصدوم شدن چهار نفر بهعلت آتش سوزی در ارتفاعات کوهستانی روستای بله بزان از توابع شهرستان پاوه بلافاصله تیم شعبه این شهرستان به منطقه اعزام شدند.

محمدی گفت: پس از دسترسی به مصدومین برای دو نفر از آنان درمان سرپایی در محل انجام شد و دو مصدوم دیگر توسط آمبولانس هلال احمر به نزدیکترین مرکز درمانی(بیمارستان قدس) منتقل شدند.

آتش سوزی در جنگل های بلبزان پاوه از عصر روز سه شنبه (15 خرداد) آغاز و بعد از 24 ساعت مهار شد، اما از عصر پنجشنبه (17 خرداد) دوباره شعله ور شده و تاکنون مهار نشده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آتش هنوز «بلبزان» را می سوزاند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آتش هنوز «بلبزان» را می سوزاند"، کلیک کنید.